Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Előtető falhoz rögzítésére...

Előtető falhoz rögzítésére állványcsavar müanyag tiplivel elegendő?

Figyelt kérdés

Másfél méter "kilógásos" előtetőt szeretnék építeni a ház egyik oldalára, teljes hosszában, viszont pillérek nélkül. Szögacél/szögvas-ból lesz az egész szerkezet, 7 darab hárömszögből fog állni, amiket 3 merőlegesen végig futó szögacél fog összekötni. Erre átlátszó hullámlemez kerül. Egy ilyen hárömszöget terveim szerint 3 csavar fog tartani. A hárömszögnek az a rész amely a falon lesz, 60 cm hosszú, ezen alul, felül és középen helyezek el csavarokat. Szaküzletben állványcsavart adtak müanyag tiplivel. Akkor még úgy mondtam az eladónak, hogy háromszögenként 2-2 csavarral rögzíteném (időközben gondoltam nem árt még egy pluszba), és arra aztmondta hogy ez biztos megtartja. 8x100-as állványcsavarról, és 12x100-as müanyag tipliről van szó.


Eredetileg pillérek/oszlopok nélkül szerettem volna megoldani, de ha szükséges, akkor tudok rakni alá mondjuk 3 alátámasztást, csak akkor nem úgy fog kinézni ahogy én azt akartam.


(Csúnyácska rajz a dologról:

[link]



2019. aug. 29. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Miből van a fal?
2019. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tégla.
2019. aug. 29. 21:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Eredetileg alapcsavarral akartam rögzíteni, csak azt mondta az emberke, hogy a téglát az szétfeszíti, és inkább müanyag tiplit használjak.
2019. aug. 29. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha km.tégla akkor jó a műanyag tipli.

Ha üreges tégla akkor én a vegyi dübelre esküszöm.

2019. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Átfúrnám a falat és menetes szár, az a tuti.
2019. aug. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rögzítenék a falra vízszintesen egy szögvasat a tető teljes hosszában és erre ültetném rá a konzolokat. A falhoz pedig úgy szoktam rögzíteni, hogy a szögvas mellett ferdén befúrok a falba 15-20 cm mélyen, beleütök a furatba egy megfelelő méretű köracélt (10-12 mm) és hozzáhegesztem a szögvashoz. A következő furatot ellentétes irányú dőléssel fúrom be és így tovább. Ez a rögzítési mód csak akkor tud kiszakadni a falból, ha jön vele a tégla is.
2019. aug. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Majatom ***** válasza:
Én átmenő csavarral csinálnám, ahogy már előttem írták, ha van lehetőség teljesen átfúrni a falat. Ha nincs, akkor az állványcsavar is megbírja, de én a biztonság kedvéért csinálnék hozzá kivehető oszlopokat zártszelvényből, amiket csak télen tennék be, mert a legnagyobb terhelés akkor van a hó miatt.
2019. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!