Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 200 ezer forint alatti kulcsra...

200 ezer forint alatti kulcsrakész m2 ár áfával?

Figyelt kérdés
Biztos nem kivitelezhető igaz? Akkor mindenki építkezne, és nem kerülnének a használt házak 2-300 ezerbe / m2.
2019. okt. 16. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Már 300 alatt sem kivitelezhető áfa nèlkül, de az ügyfeleink mostanában 400 körüli nettó ajánlatokat kapnak. Kèszházasoktól is 350 felett. Pedig átlagos családi házak, 120 m2 körül, 2,70 belmagasság, semmi extra.
2019. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi most építkeztünk ,mi is azt hittük illetve reménykedtünk benne ki tudjuk hozni annyiból de 250 ezer ft alatt/nm lehetetlenség,pedig semmi luxus minimalista stílus,mindent alaposan felkutatva mi hol a kedvezőbb és mégis benne lesz 250 ezer/nm-be
2019. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bruttó 500 000/m2
2019. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem már 2éve is 250ezer volt m2-e és a munka legalább negyedét én végeztem.

Szerintem most 300ezer reális az ultraspórolós módszerrel, de egy normális háznál már 400ezer.

2019. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2019. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Míg nem volt a csok, addig elképzelhető volt. Már nem. Alsó hangon 350ezres négyzetméter árral kalkulálj!
2019. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy a ház műszaki tartalma, sok tételen lehet spórolni.

Ha 1 szintes fafödémes házról beszélünk a minimális hőszigetelési követelményekkel, akkor bruttó 100m2 házat simán fel lehet húzni 20 millióból. De akkor legolcsóbb és lehető legkisebb nyílászárókról beszélek, sima fenyő pallótokos ajtók, 2000ft laminált parketta és 2000ft hidegburkolat. A szerkezetkész árat 115000-120000ft/m2 lehet tartani.

A másik nagy érvágás a gépészet, de ha nem épít minősített kéményt és a fűtést klímával oldja meg(kevés helység esetén olcsóbb agáznál) és még a gázt sem vezeti be ezzel mind lehet spórolni.

Nem levegőbe beszélek, most is építkezem.

2019. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

7-es, ne haragudj, de gyökérséget beszélsz. Minimális hőszigetelési követelmény? Jogszabály van rá, a büdös életben nem kap használatbavételt, ha nem lehet letanúsítani, az pedig nem megy 12-15 cm EPS nélkül a homlokzaton, meg 30 cm gyapot nélkül a födémen.

Fafödém alap, bár nem sok különbség van vb födém + tetőtérbeépítés esetén, az egyik itt nyer-ott veszít, a másik fordítva.

100 m2, kevés helyiség legyen, klímával fűtve? :D 50 m2 nappali, meg 50 m2 szoba a sarokban egy budival vagy mi? :D Wc, fürdő, mosókonyha, hálószobák eléggé adottak egy ekkora házban, nem holmi divatos hóbort. Ezeket meg a büdös életben nem fűtöd ki klímával, ami egyébként kifejezetten drága fűtési mód.


Összegezve, elmész a sunyiba a butaságoddal és a 2000 Ft-os lamináltpadlóddal együtt...

2019. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de tudom mit beszélek.

Bár az építőanyagok ára is jelenősen emelkedett, de igazából a munkerőhiány miatt szálltak el az árak.

10000ft/m2 áron ki lehet hozni 0,25 u értékű falazatot, az aljzatba 10cm lépésálló kell és a födémre 25cm üveggyapot is elég. Az egész rendelet úgy hülyeség ahogy van, mert míg a falazatot az észszerűség felett hőszigetelik, addig a nyílászárokra, tetőablakokra elfogadják a 1 u érték feletti szintet, a gépészetről meg nem is beszélek.

A ház amit építek bruttó 126m2, 50cm porfix falazata van és 1 szintes. 3 rétegű nyílászárók be vannak szerelve lemez alappal készült(jóval drágább mint a sávalap a vasalás miatt) és szerkezetkész állapotnál tartunk és idáig 14 milliónál tartunk. A ház zárható, tető kész van, szigetelés kész van, nincs még színezve. Hátra van a belső felületképzés, a hideg és meleg burkolás. Nagyon sok mindent magunk csináltunk, de kellett kőműves és kellett ács a kivitelezéshez. Ahogy most számolom, az anyagköltség 20-21 között fog megállni és a munkadíj 3-4 millió körül lesz. Ha kivitelezőt fogadsz akkor onnantól elszállnak az árak vidéken is, 300ezer az alap amit bemondanak, de bonyolultabb szerkezeteket már felárral számolják.

Könnyű szerkezetes készházat árulnak felénk 200ezer ft nm áron és 2 hét alatt költözhető, csak egy alapot kell kiönteni hozzá. De lakjon abba aki akar.

Nem budapesten építkezünk, hanem somogy megyébe, itt nem szálltak el a munkadíjak!!! Hallottam hogy budapesten egy ács 25000ft nem megy el dolgozni, itt a felét kapja, segédmunkás 9-10000ft nap.

2019. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"8" reagálva....

Veled ellentétben én értek a klímához mert ebből éltem évekig egy 3 belsős kaszkád rendszer 10,5kw fűtőteljesítménnyel bőven elég a saját házamhoz(1 amerikai konyhás nappali+2 hálószoba+fürdő/wc) és becsövezve sincs több mint 1 millióba. Nem kis split klímáról van szó, de hagyjuk ezt, mert nem értesz hozzá. Mellesleg nemrég csináltunk egy családi házat amibe levegős hőszivattyúval oldottuk meg a fűtést és az sem volt többe csövezéssel együtt 1,3 milliónál(hiseer awrs+full padlófűtés 8 körös osztóval). Mivel nálam nincs gáz a telken belül így megspóroltam a bevezetés és engedélyeztetés árát és még kéményt sem építettem a házra, mert az sem kötelező!!! A klímán kívűl a fűtést elektromos padlófűtés biztosítja a kövezett helyeken(100w/m2), tartalék fűtésként vagy kiegészítő fűtésként tökéletes. Amire bevezeted a gázt az épületbe, megveszed a kondenzációs kazánt, megépíted a minősített kéményrendszert, becsövezed az egész lakást és megveszed a vezérlést, a költségek jóval meghaladják ezt és az nem tud hűteni. A melegvízet hőszívattyús bojler adja. Egy olcsó háznál persze nem ilyen gépészettel számolnak, főleg ha már be van vezetve a gáz a telekre. Amire kellett költeni, az a hálózatfejlesztés volt az áramszolgáltatónak, az majd 100000ft volt.

Még egy pár szó a falazatról. Nem mindenki esküszik a kőolaj alapú szigetelésre, mert agyonvágja a falazat páratechnikáját. Azért választottam a YTONG/porfix megoldást(az egyik 20cm magas a másik 25cm így van benne mindkét fajta), mert egyrészt sokkal jobb hangszigetelő az olcsó vékonyfalú tégláknál, másrészt homogén anyag és könnyű vele dolgozni.50cm tömör falazatnak van hőtömege!!!

Egyhelyi vállalkozó elképesztően jó árat adott a téglákra,a falazat 14000ft megállt ragasztóval együtt, ytong kicsit drágább lett volna. De a komplett falazás költsége még így sem érte el a 2 millió forintot. A tetőszerkezethez a fát szlovákiából hozattam, minőségi anyag és minden első osztályú volt, 9m3 leszállítva 600000ft, ennyiért itthon nem lehet normális fát kapni. Nyílászárokra volt gyártói ismerettség, 3 rétegű üvegezéssel 80mm rehau profillal az összes ablak és bejárati ajtó nem volt 800000ft.(ez pesten akciósan 1,5 millió, mert oda is szállítanak!!!)

2019. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!