Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy alap kategóriás kulcsrakés...

Egy alap kategóriás kulcsrakész ház tényleg élhetetlen?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy ááá, a szigetelésből úgyis vastagabbat kell kérni, a fafödém helyett betont, stb. Ezek valóban nem elfogadhatóak úgy ahogy vannak?


A másik lehetőség, hogy ugyanolyan árért kapunk egy 70-es években épültet, ami biztos nem jó úgy ahogy van, mert neki kell állni felújítani, és az embernek fogalma sincs milyen rejtett hibái lesznek még.


Viszont arra nincsenek plusz millióink, hogy az alap kategóriás házra még 2-3-4 milliókat ráköltsünk, mert nem "tetszik".


2018. júl. 23. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Hülyeség.
2018. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Ha eladásra készült az új ház, akkor ott minden ki van spórolva.

Nekem csak olyan "békebeli" házakhoz van bizalmam, ahol eleve gondos, normális tulajdonos lakott!

2018. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Új házat csak akkor vennék, ha végig ott voltam az építésénél!!!
2018. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy sor Ytong, arra 5 cm hungarocell és jó drága, ezek a kulcsrakész új házak. Ha megveszel egy Kádár-kockát, betonfödemmel, nincs tele repedésekkel és felújítod, jobban jársz.
2018. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Dolgoztam pár évig ingatlanosként, de a büdös életben nem láttam még Kádár-kockát betonfödémmel...
2018. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állítólag nem a szigetelés a probléma,hanem a hőtartás. Olyan anyagokból épül amik kevés hőt vesznek fel és így keveset is tárolnak el így folyamatosan fűteni kell ,hogy megmaradjon a hőmérséklet. Vagy hőérzet. Nem tudom. A logikus az lenne,hogy kisebb hőveszteségnél kevesebbet kell fűteni. De ezek szerint hiába a kisebb hőveszteség,ha azt folyamatosan újra kell termelni.Vagy mindez csak tévhit nem tudom.
2018. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kádár-kockánk van, amit a nagyszüleim építettek így tudom, hogy jó alapanyagokból készült, a mai napig jónak mondható.


Első körben bővíteni szerettünk volna, de alig volt kivitelező aki elvállalta volna, mert újat építeni nekik egyszerűbb. Jelenleg 70 nm2-es és 30-40 nm2-es toldást szerettünk volna, új vezetékekkel, csövekkel, tetővel, belső átalakításokkal de 45-50 millióba kerül volna Budapesten.


Az is megfordult a fejünkben, hogy eladjuk és veszünk újat. 26-30 millióért építenek ugyan újat, de rossz alapanyagokból, tele hibával. És ebben az árban se pince, se garázs, semmilyen extra. Ha új építésű házat veszünk, akkor pedig ennyiért elfelejthetjük a jó közlekedést vagy az elfogadható méretű kertet. De 50 milliós házakat sem találom olyan nagyon jó ár-érték arányúnak, hogy megérje eladni a házunkat így maradunk a felújításnál, bővítés nélkül.

2018. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A késői Kádár-kockák (1960-as évek második fele, 70-es évek eleje) Budapest küső kerületeiben betonfödémesek. Irigyeltem a szomszédot, akik ilyet építettek, a mi házunk stukaturos volt, igaz, 1940 körül építették. Beázott, az egyik szobát úgy mentettem meg, hogy levakartam, átitattam tapétaragasztóval és felragasztottam 1989 telén. A ház lebontásáig (2017) jó volt.
2018. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a betonfödém inkább gerenda, tégla béléstestekkel. A monolit öntött beton később lett divat.
2018. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!