Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lakókocsiban lehet életvitel...

Lakókocsiban lehet életvitel szerűen lakni?

Figyelt kérdés

Van egy külterületi telkem amin nem lehet lakóingatlant építettni, van rajta egy gazdasági épület amiben most anyámmal lakunk ketten állandó jellegel.

Arra gondoltam, hogy vennék egy lakókocsit és a telek felső részére állítanám és abban laknék. Nem tudom, hogy ez így lehetséges? És kell hozzá valamilyen engedély?

Ja, és olyan lakókocsira gondolok ami már nem forgalomba helyezhető csak kitelepítésre jó.


2019. nov. 19. 09:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#10

Hát kedves Kérdező, lehet, hogy én vak vagyok, de sem kívülről, sem belülről nem látok szigetelést.

Látom a külső burkolatot és a belső préselt lemezt, szigetelést semmit.

Attól, hogy be van téve valamilyen kályha, azt nem nevezném téliesítésnek.

Azt a tételt sem értem, hogy miért nem lehet egy lakókocsit húzni? Mert szétesik?

Nagyon járd körbe ezt a témát, mert szerintem ez eléggé gázos, az eszkábált kuplerájt is beleszámítva.

2019. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért nem húzható, mert nincs műszakija és papírjai...

A szigetelés nem látszik, de olyan kép sincs róla amin látszania kéne.

2019. nov. 19. 18:27
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A szövegben szerepel, hogy téliesített, szerintem erre gondolt a kérdező.

Vékony, szigeteletlen falak, a gatyája is rá fog menni, és mellette még meg is fog fagyni benne.

1-1 napra jó lehet, pl. horgászathoz, ezt írják is, de nem lakni benne.


Nem véletlenül kerül ennyibe.

Ez egy apró lyuk.

Tessék, ez meg csak 1,3 millió, és elég komoly:

[link]


Van némi különbség a kettő között, pedig 1 milláért se nagyon kapsz lakható házikót. Ez 4 évszakos szendvicspanel.

2019. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Akkor már ez, ezerszer jobb állapotú.


[link]

2019. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson ezt a romos kuplerájt megvenni, ennél különbet, kulturáltabbat kapsz 350-400-ért elősátorral, működő berendezésekkel, bárhol, ahol ezzel foglalkoznak.

[link]

Ráadásul most nincs is szezon, lényegesen olcsóbban adják, mint tavasszal, nyáron.

Nem kell neked a riasztórendszer,(ami vagy működik vagy nem) ott az anyád, nem egy elhagyott vízpartra akarod tenni, ahol nincs kerítés és a madár sem jár, te is csak nyáron 2 napra. Egy mozgásérzékelő lámpa meg 10ezerből megvan, szereléssel együtt.

Nagyon képben vagyok a témában, 3 hónapja keresek megfelelőt, de ez amit mutattál, ingyen nem kellene.

2019. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

13. Az lehet, hogy neked nem sok ez a majdnem másfél milla, de nekem nagyon is...

Az, hogy neked lyuk a 12 nm, az megint csak te vagy.

A másik, hogy én úgy tudom a konténer házakra és a mobilházakra is kell engedély, annak ellenére hogy ezek az oldalak/tervezők úgy hirdetik nem kell.

2019. nov. 19. 18:36
 17/20 anonim ***** válasza:

Amit a 14-eslinkelt, az nagyon szuper és nagyon olcsó.

Ha komolyan gondolod, akkor le kellene csapnod rá, mert ezért a pénzért ingyen van!

2019. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

15. A belinkelt csak egy példa volt, nem akarom megvenni, csak ehhez hasonlót keresek!

Amúgy a felső részen nincs kerítés sem, anyám meg lennt lakna és egész felig nem lehet ellátni mert meredek...

2019. nov. 19. 18:40
 19/20 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk akkor kb 16 válasz alatt már rég tisztázhattad volna, hogy mennyit tudsz rászánni, mert egy LAKHATÓ valamiért 1 millió körüli összeg tényleg nem pénz.


Próbálunk segíteni, de úgy látszik, semmi nem felel meg, ehelyett valami olyasmit védesz, ami egy putri állapotú nem is tudom minek nevezhető tákolmány.

2019. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
19. Nem védem, már leírtam, hogy az csak egy példa, de látom te nem tudsz olvasni vagy egyszerűen csak értelmi fogyatékos vagy!
2019. nov. 19. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!