Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi a büntetés ha valakit...

Mennyi a büntetés ha valakit megbüntetnek, mert engedély nélkül bővitett egy ingatlant?

Figyelt kérdés
Pénzbüntetés vagy vissza kell bontani? Pest megye.

2020. jan. 29. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Többszázezer ft is lehet - vagy visszabontási kötelezettség. Erősen függ a helyi önkormányzat keménykezűségétől is.
2020. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

...folytatom az előzőt:

ezt olvasd el!

[link]

"Az építési bírság mértéke

Az építési bírságok mértékét, és a kiszabás rendjét az építésügyi bírság megállapításának részletes szabályairól szóló 245/2006. (XII. 5.) kormányrendelet szabályozza. A rendeletben pontosan összegben adják meg az egyes építményekre vonatkozó díjszámítási alapot. Így például családi ház, üdülő építés alapdíja 140 ezer Ft négyzetméterenként, melléképületé 100 ezer Ft/m2. A térfogatban mérhető építmények (pl. pince, medence, kerti tó, siló, stb.) alapdíja 20 ezer Ft/m3.

Felületben mérhető építmények alapdíja (pl. előtető, kerti tető, homlokzat felületképzés, reklám, stb.) általában 20 ezer Ft/m2, de például kerítés, terasz, erkély esetén ez az összeg 40 ezer Ft/m2."


"Példák

Családi ház esetén a leggyakoribb eset, ha az épületet engedély nélkül, vagy szabálytalanul bővítjük. 10 m2 bővítés esetén az alapdíj 10*140 ezer Ft, azaz egymillió-négyszázezer Ft. "

2020. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom,de sokszor ez az egyetlen módja az épitésnek .

Ha engedélyt kérek,nem kapom meg .Vissza csak nagyon kirívó esetben bűntetnek ,fenn maradási engedélyt adnak .

Ilyenkor be van kalkulálva bűnti is .

2020. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

3: elég baj az! Aztán mikor példát statuálnak (visszabontatják), akkor megy a sírás - rívás. Pedig az építtető pontosan tisztában van azzal, hogy engedély nélkül vágott bele.

Manapság ráadásul nincs is klasszikus engedélyeztetés. Be kell adni a terveket, és kész.


Nyilván be kell tartani a HÉSZ-t, az övezeti beépítési %-ot, és még pár előírást.


De ne legyen már az, hogy putri módra összevissza toldozgatnak emberek a házukon!

2020. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló: [link]


De ez nem azt jelenti, hogy gondolsz egyet, és kalákában összegányolsz valamit a házad mellé...

2020. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az engdély nélküli épités nem feltétlen "putri"!
2020. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#4 akkorl legyen már az is, hogy az emberek annyit keresnek amennyit a munkájuk ér, nem pedig annyit amiből épphogy nem halnak éhen... itt vidéken nálunk ez a helyzet, mindenki úgy ügyeskedik, ahogy tud...
2020. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7


akkor ezzel az erővel azt is mondhatnád, hogy aki keveset keres, az lophasson...???


AGYRÉM!

2020. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8-as a 7-es nem ezt itra, de gondolom te magadból indulsz ki.
2020. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy nalunk nevetségesen túl van szabályozva az építkezés, bővítés, egy agyrém... még tőlünk jóval nyugatabbra is sokkal emberbarátabbak a szabájozások... nálunk minden a lehúzásról szól...

Vettem pl egy konténert tárolónak... utana nemsokkal hozzáépítettünk a hához... de mindent szakszerűen... fiatal építésügyis mar elfelejtettem milyen hatóság faxfeje... meg akart bírságolni a konténer miatt, mert engedély nélkül építkeztem... a konténert... 3 hónap utana mászkálás volt, mire érvénytelenítettem es bizonyítottam papíron, hogy az egy szájba$%#@szett konténer nem pedig egy épület...

2020. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!