Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért van megszabva, hogy egy...

Miért van megszabva, hogy egy telek hány százalékát építhetünk be?

Figyelt kérdés

Kinek vagy minek árthatok a pénztárcámon kívül, ha egy 1000 m2-es telken 950 m2-es házat felhúzok úgy, hogy másképp megkaphatná az építési engedélyt és biztonságos, nem dől össze? Tegyük fel nincs szükségem udvarra, csak házra és az nagy legyen -> ha nincs udvar, nem kell füvet nyírni stb...


Csak kíváncsi vagyok, nincs telkem, csak belefutottam a gyakorin ebbe a témába.


2020. ápr. 1. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem, egy 300 m2-es zártkertre egy 9m2-es épület építhető, de akinek 5000 m2 telke van építhet rá egy 150 m2-es vityillót.
2020. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem építkezhetsz a nyakára, mert a szomszédoknak joga van egy normális élethez, és ehhez megfelelő távolságra kell építkezni egymástól.

Tűzrendészetileg sem építhetsz mellé.

Ha pl. te részegen cigarettázva magadra gyújtod a házadat, akkor legyen esélye a tűzoltóknak legalább a vétlen szomszéd házát megmenteni.

2020. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ebben van logika és abban az esetben mi a helyzet, ha nincs szomszéd ház és a semmi közepén van, ilyen esetben megengedik a 100%-ot is vagy ekkor is van limit?
2020. ápr. 1. 13:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden településnek van rendezési terve, abban határozzák msg. Nagyon helyesen! Te sem szeretnéd, ha a szomszéd a nyakadra építene...
2020. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1-ES! Mert zártkert és NEM épitési telek!!
2020. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is van limit, mégpedig olyan célból, hogy a Földünk ne betondzsungel legyen, hanem élhető, zölddel tarkított bolygó. Nem én tettem erre javaslatot, én csak tolmácsolom az indokolást.
2020. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es, zártkertek beépíthetősége 10%-ra módosult, ez a főszabály, ezt még nyilván a HÉSZ felülírhatja.
2020. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
# 7: nem csak akkor, ha "kivett" zártkertről van szó? Valahol olvastam, hogy egy csomóan nem intézték el ezt a kivevést...
2020. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam...


[link]

2020. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as, nem tudom, mert nem értem a hozott szabályt, mk zártkertek esetében beszél világosan és 10%-ról, ezen felül mindenhol máshol, nem építésre szánt telkeken, mezőgazdasági területeken is 10%-ra emelték, így nem tudom, hogy ezt hogy kell érteni, nem tudom, hogy ebbe beletartozik-e szántó, legelő stb. Legegyszerűbb, ha kiveszi. Továbbra is ellehet intézni, csak már nincs ingyen. De ha valaki építkezni szeretne, ez bagatell összeg! Nem értem egyébként miért nem intézte ezt el mindenki. Teljesen ingyen volt, ha jól emlékszem 2 évre hosszabbították az ingyenességet...
2020. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!