Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a legolcsóbb és mégis...

Melyik a legolcsóbb és mégis szép kerítés megoldás, mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
Egy kb. 1500 négyzetméteres telket szeretnék körbekeríteni. A cél, hogy viszonylag szép legyen, szóval ne csirkehálóval legyen körbehúzva. Lehet fa, beton, tégla vagy vegyesen, csak valami kultúràltabban kinéző. A drót is szóbajöhet sövénnyel, ha így sövényestül esetleg olcsóbb. Nem nagyon vagyok képben az árakkal, melyik mennyi lehet. Nagy területről van szó, ezért kéne evy nem túl drága megoldás. A magassága min. 120 cm körüli lenne, de ha nem sokkal több a vége, akkor inkább magasabb.
2020. ápr. 8. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olcsó és szép, azért eléggé üti egymást.


Olcsó a drótháló és a trapézlemez, de nem mondanám szépnek.

Tujasor drága, 3-4 ezer/db a 120 cm-es növény, 80 centinként kell ültetni és évek mire megnő. A kicsi 15 cm-es 10 év mire méteres lesz. :)


Utána ott a deszka kerítés, de figyelembe véve hogy 10 év alatt tönkre megy, szerintem drága.


Horganyzott háló. Látványra elmegy, viszont itt vannak már árak.


Aztán jön a zsalukő, vakolva, színezve, cseréppel vagy műkővel lefedve. Ez már kinéz valahogy, de ekkora területen több milliós költség.

2020. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy viszonylag szép. :D

Kb. mennyibe kerülhet a fadeszkákból készült megcsináltatása?

2020. ápr. 8. 20:51
 3/13 anonim ***** válasza:

A kerítéseket úgy csinálják, hogy az utcafrontra megadják a külcsínt, a szomszédok felé meg mehet a drótháló és növényeket ültetnek elé, vagy tesznek rá ilyet:

[link]

2020. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Láttam olyat hogy fa kerítésnek néz ki de műanyag is szürke színű azt legalább nem kell festeni meg nem megy tönkre mint a fa de nem biztos hogy olcsó

De tényleg nem elég ha csak az utca felől szép?

2020. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkora terület bekerítése még vadhálóból is belekerül vagy fél millába.
2020. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még a nádszövet, ami olcsó és újkorában szerintem egész pofás. Annyi, hogy nem bírja túl sokáig, ezt számold bele.
2020. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk ekkora terület körbekerítése az utca felől rendes kerítéssel, kiskapu, nagykapu,

[link]

[link]


a szomszédok felőlkörben betonalapú dróthálóval, összesen közel 3 millió volt.

[link]


Senki nem olyan őrült, hogy körbe ugyanúgy cifrázza, mint az utcafronton, különösen, ha olcsón akarja megúszni.

2020. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Itt mindenki szereti, ha egymást bámulják a szomszéddal? :D Én inkább az utca irányába raknék sima dróthálót, úgyse az utcafronti kerítés mellett ücsörgünk, viszont a szomszédot mindenképp valami átlátszatlannal keríteném el, fene se akarja hogy egymás szájába nézzünk mikor kint vagyunk. :D
2020. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezek az országban a legolcsóbbak (hosszas kutatás és informálódás után)

Alapanyagban is, amit ők hoznak és munkadíjban is, mert meg is építik. Ennél olcsóbbat nem találsz!

[link]


Előző!

Te még nem hallottál a belátásgátlóról?

Pedig még link is lett mellékelve az előzményekben.

2020. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lényegében mind a négy oldala "utcafront" a háznak, egymás mellett 1500-5000 négyzetméteres telkek vannak sorban, közepükön a ház. Minden telek minden oldala mellett elmegy egy kis út, mivel nagyok a telkek. Egyébként nem mások miatt, hanem saját magunk miatt szeretnénk esztétikus kerítést.
2020. ápr. 9. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!