Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy felújított parasztházban...

Egy felújított parasztházban nincs semmilyen fűtés és fűtőeszköz. Kémény van. Sok jót írtak az infra-panelfűtésről.Ajánlaná-e valaki?

Figyelt kérdés
Állítólag olcsó a beszerelése+ az elemek és nem igényel karbantartást.

2020. jún. 7. 10:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Marha drága infrával fűteni. Ugyan azt a hőt vezetékes földgázból ötöd annyi pénzből előállítod!

Csak egy előnye van, olcsó a telepítése. Viszont ez az ár előny az első évben elolvad a gázkazánhoz képest.

2020. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Nemsokára megveszem és majd én leszek az első ember az interneten hogy aki majd tapasztalatból beszélek. úgy látom nem találok ilyet. Nem akarok gázzal fűteni egy szobában. Oda kell infra. Kiszámoltam ha fél napon keresztül megy akkor is csak 10 ropit eszik meg egy hónapban. Egy konvektor csak őrlangon megeszik vagy 2-³ ezret. Ha meg megy is akkor ott van az 6 ezerben is havonta, igaz ez mínusz fokokra értendő. Ezt tapasztalatból írom.
2020. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

csak szólok, hogy egy őrláng kb 1000 Ft gázt eszik havonta. nekünk 3 őrláng (2 konbektor + vízmelegítő) fogyasztott el 2-3000 Ft gázt.

De a konvektor a gázfűtések közül a legrosszabb hatásfokú, de még így is olcsóbb az infránál sajnos.

Írd majd le a tapasztalataidat, kíváncsi leszek.

2020. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Konvikat nagyon szeretem, de csak a parapetest. nekem eszem ágában sincs lecserélni (pedig megtehetném és minden adott lenne hozzá), teljesen gazdaságosan kifűtjük vele a 80 éves házunkat. Igazad van, lehet csak egy ezres az őrláng, igen, mert az öt konvim és a bojler + főzés szokott október március esetleg április hónapokban lenni 8-10 ezer. És ezekben a hónapokban csak őrlángon mennek, ezekben a hónapokban nem kell szinte fűteni. Most még azon görcsölök hogy honnan vegyek. Jászságban minden ilyennek kereskedő cég mocsok drága, sok kamu cég hirdet, akik alakultak kb egy éve és tiszabő-n meg hasonló retek helyeken. BVF Heating meg Dimat.hu a szimpatikus. A Tokyo solar honlapja meg egy rakás fos, azt ajánlották még valahol.


Fater kifűti a telet 150 ezernyi fával, sima kocka, nekem kb 1000 m3 (120 ezer) gáz kell (ebben benne van a bojler), és a klíma az átmeneti időszakban rádob egy picit az áramszámlára. Szerintem egyedül vagyok az országban aki imádja a konvis fűtést. Apáméknál reggelre kihűl minden (nincs puffer, bár a padláson egy több száz literes edény nekem kicsit aggasztó), reggel kezdheted a salakkal, estére meg olyan meleg van hogy ajtó-ablak tárva nyitva. WTF? Vett új gáz cirkót, majd azzal kíváncsi leszek mennyi lesz neki. Négyzetméterre azonos a házunk. Majd leírom ide később mit tapasztaltunk.

2020. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A gáz cirkó biztos hogy jobb lesz mint a konvektor, hőérzetre és fogyasztásra is. Csak ne méretezzétek alul a radiátorok számát és méretét :)
2020. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kell reaktorfizikusnak lenned, hogy kiszámold, az infra paneles fűtés 5x drágább a gáznál.

Ha tényleg 1-2 évre kell csak valami, ami meleget ad, akkor vegyél egy mezítlábas kamino kandallót használtan, tele van vele a jófogás.

2020. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
nincs ott kémény, és tűz nem kell a lakásba. tüzeltem kandallóval. Köszönöm szépen soha többet. Akárhogyan is vigyázol, száll ki a dzsuva belőle.
2020. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

...Hát ez ilyen.


De még mindig jobb a melegben port törölgetni.

2020. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!