Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csúcsíves (gótikus) boltozatot...

Csúcsíves (gótikus) boltozatot egyszerű módon is meg lehet csinálni? (Nem tudom,például előre meghajlított gipszkarton felhelyezésével a standard kocka forma szobába) Hogy ne a sokáig tartó, hagyományos, bonyolult módon kelljen az íveket kialakítani?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 13:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Magától értetődően, erre nem lehetne soha semmit függeszteni (maximum közepén, ami teljesen felér a födémig), csupán dekoráció lenne, de ne kétezer évig tartson a kialakítása, ne egyenként rakják be a köveket, mint ahogy eddig csinálták. Így valamivel olcsóbb (egyben egy simább a felület) és gyorsabb lenne a kivitelezése.


Mondjátok, hogy valahogy valamivel meg lehet már most a legmodernebb korban, modern eszközökkel így is csinálni az íveket!

2020. jún. 20. 14:02
 2/18 A kérdező kommentje:
Senki sem??
2020. jún. 21. 15:31
 3/18 anonim ***** válasza:
Külső falba szeretnél ilyen formájú ablakokat, vagy belső válaszfalban átjárót, beltéri díszt, vagy utólagos homlokzatdíszt? Kicsit írj róla bővebben.
2020. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jaj, hát persze, hogy bentre! Azért írtam, hogy felhelyezni a kocka forma szobába. :) Azt hittem világos. :DD


Kívülre a homlokzatra előre meghajlított csúcsíves "borító" elemeket (gipszkarton, vagy akármi mást) feltételezem lehetetlen felhelyezni/megoldani. Oda csak időjárás álló aprólékosan elhelyezett elemeket lehet tenni. Vagy ott is van már a mai nagyon modern korban egyszerűbb megoldás?

2020. jún. 23. 13:03
 5/18 A kérdező kommentje:

Ja, ez már lehet nem magától értetődő:


Gótikus boltozat a kocka forma szobába = nem átjáróba, az szerintem viszonylag könnyű, hanem (de ahogy szeretném: egyszerűen kivitelezhetően) komplett boltozatot kívánok. Ami a négy sarokból indul és ahogy írtam a födém közepében csatlakozik a négy ív egy pontban. Több oszlop esetén több ilyen csúcsíves boltozat.


Mert ezt téglából kirakni egy élet is kevés lenne... Ezért keresem a lehető legegyszerűbb megoldásokat/eszközöket.

2020. jún. 23. 13:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Polisztirol / hungarocell díszeket (rozetta, díszléc, oszlop) árusító boltokat keress.
2020. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Xps-ből vagy gipszkartonból nem nagy dolog összerakni, ha csak díszítő elem a cél.

Sablont lánccal tudsz készíteni, a belógás íve adja a mintát. Karon papír előtt lelógatod és átrajzolod.

2020. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Jó, de a lánccal nem éppen az a gond, hogy csupán egy irányban hajlítható?


A boltozat - nem csupán egyetlen ív - a szobát négy részre osztva, majd abból mind egy irányba (fent a tetőn egyetlen középpontba) pedig nekem bonyolultabbnak tűnik, hisz azt a negyedet (majd a többi fennmaradó három ilyen negyedet) minden irányból meg kell hajlítani.


Illusztrálom szerintem ti mire gondolhattatok, és azt is, hogy ezzel szemben én mit kívánok a legegyszerűbben megoldva.


Nem ezt keresem, de feltételezem ti erre gondolhattatok:


[link]


[link]


Ezzel szemben én ezt keresem, ezt szeretném minél inkább leegyszerűsíteni, minél olcsóbban létrehozni, csupán dekorációs céllal:


[link]


A és B:


[link]


[link]

2020. jún. 24. 18:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Pedig ezek egytől egyig láncgörbék. A sablont azzal lehet elkészíteni, majd beforgatod.
2020. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a komplett, ívek közötti minden irányból hajló négy nagyon nagy terjedelmű "gömbölyded" területet (a csúcsívek között) valahogy meg lehet csinálni lánccal?
2020. jún. 25. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!