Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egyedülállóként megéri házépít...

Egyedülállóként megéri házépítésbe fogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A közeljövőben tervezek magamnak egy otthont. Olyat amiben egy emberke elél egymagában. Fogalmam sincs, hogy zajlik egy ilyen építgetés, kell e előtte telket venni, ahol építesz vagy valamilyen területet. Saját tervezésű házat szeretnék és nem olyat amiben már korában laktak. Hány építész szokott dolgozni, mik a folyamatai egy ilyen projektnek. Magamnak leginkább egy nyugodalmas helyen tervezek házat vetni, ahol kevés az ember, nem borít el az autófüst, körbe vesznek a fák és a természet. Szóval a természet lágy ölén egy kis falucskában :D. Aki már épített saját házat az, hogy vágott bele? Főleg olyanok válasza érdekel, akiknek saját tervezésű háza van vagy épp ilyesmiben tervezgetnek. Nagyon taszít a gondolata annak, hogy olyan házban lakjak ahol már korábban voltak. Nem tudom miért. Meg a bútorok, falak, szobák nem úgy vannak tervezve ahogy nekem jól esik és nekem kell hozzá szoknom. Megsúgom nem mostanában tervezek, majd csak jó pár év múlva. Mennyibe kerülne egy ilyen ház megépítettése, miket kell figyelembe venni, terület jellege stb. Pénz az nem gond. Figyelem irigyek, kötekedők, egy szavas lusta válaszolók mellőzzenek és ne vegyenek el időt a drága életükből. Csak olyan írjon aki tud segíteni és volt már hasonlóban.



2020. júl. 25. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Jelenleg nettó 350-400 ezer/negyzetmeter az átlagos építkezési költség, kulcsrakész állapotra. Ebben nincs benne a telek, a közművesítés, a tervezés díja, meg egyéb apróságok. Ha csak magadnak építenéd, az én véleményem az, hogy nem éri meg, mert házat építeni akkor éri meg igazán, ha nagyobb az alapterület, tehát minimum 100-120 négyzetméter. Neked egyedül igazából nagyon max 60-70 négyzetméter is elég, nem tudom, hogy van-e értelme belevágni, mert ekkorát építeni ugyanolyan szívás, mint nagyot.


A helyedben egy kisebb városban vennék egy újépítésű lakást, aminek még mozgathatók a falai, és kulteruleten pedig egy telket, rajta egy kis alapterületű házzal, ami akár könnyűszerkezetes is lehet. Így hétvégente ki tudsz járni és a természet iránti igényed is ki lenne elégítve.

2020. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszii sokat segítettél. Az utolsó tipped fogott meg. Igen sejtettem kiscit, hogy nem éri meg de azért megkérdezem. Végülis nem annyira rémes új otthonba költözni ahol már laktak. Kisebb város megfelel ahol van közlekedés, bolt, bank, korház orvos stb. és találni lehet valami munkalehetőséget is. Újépítésű háznál azt érted, hogy nem rég lett felujtiva és készen áll a költözetésre? Amúgy nem csak hétvégente terveznék kkijárni hanem napi szinten ott élni, mert új életre vágyok. Nagyon ellustultam itthon, unom a nagyváros gondjait és bosszantanak az emberek tömege.
2020. júl. 26. 00:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy nem éri meg. Ha te a kertes házas életmódra vágysz, akkor persze megéri, mert hiába veszel lakást, nem lesz jó.

Az árat viszont jól lőtte be a válaszoló.

350-400.000 Ft/nm csak az építés, minél kisebb a ház fajlagosan annál drágább lesz.

Ehhez jön még a telek, közművek, tereprendezés, udvar, kerítés stb.

Neked egy építészt kellene megbízni, aki tervez és vállalja, hogy az építkezés alatt is képvisel téged. A telek vásárlásba már vond be az építészt, nehogy valami olyat álmodj meg, ami pont nem építhető fel az adott telekre.

2020. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, sztem azért nem éri meg, mert később ha el akarja adni, a kisebb házakat nehezebb eladni, mint a nagyobbakat, fordítva működik, mint a lakásnál. Legalábbis én az ilyen 60 négyzetméter körüli családi házakat sokszor hónapokig látom hirdetve, akkor is, ha jó állapotban van de ez csak az én tapasztalatom.


Vidéken most nagyon sok új társasház is épül, ha korán veszel egyet, ott általában megengedik, hogy bizonyos megkötésekkel, de te alakítsd ki a belső teret és ebben benne van, hogy akár falakat is mozgathatsz. Ezek hosszú távon is tartják az értéküket, mert általában jó a lokacio, szemben egy faluszéli telekkel. Ha pedig lenne egy hétvégi háza, ott elég lenne egy zártkert is, így két ingatlannal is rendelkezne, amiből az egyik mindenképpen értékálló. Később akármi van, a kettőből egyet mindig bérbe lehet adni.


Ettől függetlenül természetesen a Kérdezőé a döntés, csak én az ő helyében valószínűleg így csinálnék hosszú távon is értékálló vagyont :)

2020. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: De a kérdező, kertes házba vágyik egyedül. Most azért menjen lakásba, amit nem akar, hogy majd ha egyszer eladja (miért adná el?), akkor nehezebb lesz?

Persze, nehezebb, pláne most, amikor csokot kap még az is akinek lyuk sincs a lába között, csak vegyen/építsen 100+ nm-es házat. De ki tudja mi lesz 10-20-30 év múlva, ha esetleg meggondolná magát és váltana. De egy kis házat akár bővíteni is lehet. Én is ezt a szegmenset nézegetem. De szerintem nem szabad ilyen zsákutcába futni az életben, ha egyértelműen más a célja, vágya az embernek és még a pénz is megvan (a kérdező szerint) akkor ne menjen már az ember egy olyan lakásba amit gyűlöl. Ennyire lehet mindenki a vágyak emberek.


#3

2020. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Általános iskolába jársz, szóval felesleges volt kiírnod ezt a kérdést...
2020. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Am 6-os honnan veszed ezt? Kamuzol. Már rég dolgozom, flenőt vagyok és nem értem mi alapján gondoltad ezt...Inkább te járz általános iskolába és itt fecséreeled a drága idődet és végig se olvastad a kérdésemet,,,
2020. júl. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!