Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet kb felépíten...

Mennyibe kerülhet kb felépíteni egy házat?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a területre nem kell fizetni. A ház kb 100m2, 2 szoba, 1 konyha, 1 nappali, 1 fürdő, előszoba, kamara lenne kb. Milyen összegben gondolkodhatok kb? 22 éves leszek, és külföldön gondolkodom dolgozni amig összeszedem a pénzt. Én olyan 50-70k euróra gondoltam, amiből szerintem kijönne. Mit gondoltok? Köszönöm szépen!

2020. nov. 10. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán kijön ennyiből egy ház.

Most már csak a megfelelő országot kell megtalálnod hozzá.

2020. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobb venni egy használtat
2020. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet építeni ennyiből, de akkor nem úgy, hogy megbízol egy generál kivitelezőt, hanem te intézed a dolgokat.
2020. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de felénk nem igen éri meg használtat venni, legalábbis 20-25 évnél idősebbet. főleg a kádár kockárkra és az azokat leváltó házakra gondolok.

konkrét példám pedig kb 2 hónapja történt a szomszédos mellék utcában. 18 millióért adtak el egy 1960-ban épült 10x9-es kockát, ami nagyon jó szerkezeti állapotnak örvendett, azaz nulla hajszálrepedés jó tető. Ehhez még hozzá jön 4% illeték is, ami 720000, és 1% ügyvéd 180000 = 900000. Azaz összesen 18,9 millióba került. Eddig jónak tűnik, de! összesen a 2 első ablakot cserélték műanyagra kb 20 éve, pala tető, konvektoros fűtés, minden purkolat a 60-as évekből való volt.


Nekem egy 92 m2-es külső alapterületű házat kívülről készre 16,5 millió bruttóért csinál meg egy kivitelező. Bramac beton cserép, szeglemezes tetőszerkezet, 3 rétegű üvegekkel szerelt műanyag ablakok, minden ablakon és teraszajtón redőny nyitható vagy rolós rovarhálóval, leszigetelve és színezve a lábazattal együtt. tető színére hasonlító bádogozással és eresz csatornával levezetve a járda szintig. tervekkel és fmv vezetéssel.

A faluba egy telek villany nélkül mellék utcában 3,5 millió, központi helyen inkább 5-6.

Szóval 20 millióból van egy félkész új házam, míg a 18,9-ből meg egy olyan amin kell cserélni nyílászárókat, min 1 m, + redőny 0,4m, szigetelni 10 cm eps, mert többet a tető kinyúlás nem enged, ez szinezéssel 2 m körüli összeg a lábazattal együtt persze. ha a tetőt valaki le akarja lemezcseréppel burkolni az kb 1,5 m. Ezeket össze adva már :18,9+1+0,4+2+1,5= 23,8 millió körül lesz és jöhet a belseje. Mivel nincs betonozva ezért ki kell lapátolni a homokot, majd tömöríteni, kavics réteg 12 cm szerelőbeton, aztán jöhet a 10 cm szigetelés (ha kell a padlófűtés), 6 cm beton na ez lazán belekarcol a 1,5-2 millióba.

Így a kocka ház ~25,5 milliónál megáll gépészet nélkül, míg az én épülő új házam 16,5 +1 millió a szigetelés a padlóba és a 6 cm beton, tehát 17,5!!!! A különbség meg közel 8 millió!

Belülre meg mindegyikbe ugyan az kerülne...

2020. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+ telek, de én örököltem egyet a falu központban:)
2020. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!