Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kádárkockákra mennyire jellemz...

Kádárkockákra mennyire jellemző a vasbeton födém?

Figyelt kérdés

máj. 23. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Kádárkockánál bármi lehet, legtöbb helyen amit éppen okosba meg tudtak szerezni abból épült. Szóval bármilyen verzió felbukkanhat.
máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 L.. István ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem jellemző. Az 1-esnek egyébként igaza van, ha valakinek szétnéztél a háza táján meg tudtad mondani hol dolgozik, vagy hogy milyen gyár van a környéken.
máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1000 fős faluban lakom, csak a szüleimnek van beton födéme a tégla parasztházukon.
máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon ritka, inkább már amit a nyolcvanas években építettek.
máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A 3-asnak mondanám a kádár kocka nem egyenlő a paraszt házzal. A kádár kockák a '60-as, '70-es, '80-as években épültek és jellemzően vasbeton koszorús, beton vagy tégla kefni (béléstest) födémmel és monolit vasbeton födémmel illetve fa gerendás nádpadlós, vagy két-három szintesek esetében vegyes módon is készülhettek. A mi házunk pl. két szintes az alsó szint födémje félig kefnis, félig monolit vasbeton, az emelet födémje (padlás födém) fagerendás nádpadlós.
máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

3+

1950-55 körül épült, miután az első tulaja, aki építette kiszabadult a hadifogoly táborból. A faluba mindenki megszólta miatta :)))

máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 feri 45 válasza:
81%
A magyar lakás állomány jelentős komfort emelkedését okozták ezek a házak. Személyesen Kádár (Csermenyák) Jánosnak semmi köze ehhez. Nem értem, hogy miért róla nevezik el. Voltak munkásházak, majd ONCSA házak, majd később OTP, KISZ és egyéb módon szervezett lakás építések. Házilagos kivitelezéssel épültek, önerőből, mert nem kaptak "tanácsi" lakást (házat). Az állampolgárok egyes rétegei nem tehettek arról, hogy sajáterős módon juthattak lakáshoz. Én is így oldottam meg lakás problémámat. A családom felmenőit az 1810 évektől ismerjük, és mindenki a rokonságban ilyen módon jutott lakáshoz!! A fiaim is igy, és most a huszon éves onokáim vannak soron.Üdv:H.F.
máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 L.. István ***** válasza:
100%

#7: "Nem értem, hogy miért róla nevezik el. "


Na miért, mert a "Kádár-korszakban" épültek. Én is egy olyanban élek, nekem megfelel.

máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 feri 45 válasza:
51%

Kedves "anonim"!

Tudatlanságnak tartom az elnevezést, mert a negyvenes években keztek ilyeneket építeni és a mai napig tart. Igaz, hogy a kádári rendszerben tömegesen épültek. Erre az időszakra növekedett a munkásság életszínvonala, ami lehetővé tette a tömeges építést. A korábbi épitkezések, egy szoba konyha kamra 40 m2 helyett, 2-3 szoba, fürdő szoba, WC, előszaba, kamra, egyéb helyek vezetékes víz plusz szenyvíz hálózati csatlakozás 120-150 m2. Jelentős lakás kultúra fejlődés! A mai rendszer 34 éve alatt brutális banki hitelekkel, bedölt svájci hitelekkel mit értek el? Szerintem illetlenség a "kádárkockákról" lesujtó hangon beszélni!Üdv:H.F.

máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

" Én is egy olyanban élek, nekem megfelel."


És nálatok milyen födém van?

máj. 29. 02:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!