Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyek a leghosszabb mesterföd...

Melyek a leghosszabb mesterfödémgerendák? Amiket ma is meg lehet vásárolni? Vannak 12 akár 14 méteresek is? Mi ezeknek a céljuk? Be lehet őket keresztirányban is helyezni, hosszirány helyett? Nem ragasztott fa gerendákra értem a kiírást. Hanem...

Figyelt kérdés

Hanem magában álló, egyetlen szál fából faragott gerendákra, amik probléma nélkül viselik az adott plusz egy szintet.

Hiszen BSH-ból vannak 12 méteresek is. Vagy hosszabbak.


Ilyen hagyományos fa látszó gerendáknak mennyi szokott lenni az áruk 12, vagy 14 méteres hosszban körülbelül? Nem kell gyalultnak lenniük.



2021. jan. 10. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A normál 6m. ezen felül van felárért 7-8m-es is. Ennél nagyobbat normál fatelepen nem láttam. Rendelésre lehet (biztos), hogy létezik, de gondolom horror felárért.
2021. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Horror lenne? BSH gerendát háromszoros áráért kapod. :)


Ahhoz képest csak olcsóbb a nem ragasztott.

2021. jan. 10. 13:09
 3/13 A kérdező kommentje:

Erre a kérdésemre mit mondtok?


"Be lehet őket keresztirányban is helyezni, hosszirány helyett?"


Legyen akár BSH is, végülis mindegy...


Ha lesz válasz, leírom miért a keresztirány.

2021. jan. 10. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megmondani a teherviselés irányát.

Az függ az épülettől (falak, alapozás, tető, stb. ) is.

2021. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az irány még csak-csak, ez a kisebbik dolog, de egy borzasztóan hosszú, 14 méteres (feltételezem emberesen vaskos) mestergerenda hosszirányban betéve, majd arra merőlegesen, keresztirányban a kisebb kötőgerendák, szerintem ez drágább lehet, mint hogyha keresztirányban illesztenél be

két nyolc méteres (valószínűleg kevésbé vaskos, kevésbé drága) mestergerendát és arra helyezd hosszirányban a kötőgerendákat.


De ha tévedek, nyugodtan írj/írjatok.

2021. jan. 10. 15:19
 6/13 A kérdező kommentje:
A gerendák (vagy a teljes szint) fölött lévő tető miben befolyásolhatja az alatt 2.7 méterrel lévő szint födémjét?
2021. jan. 10. 15:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyelj! A levegőbe beszélsz! Keress meg egy statikust!
2021. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó, ez eddig rendben van, de én olyan válaszát várom, aki tudja, hogy melyek a leghosszabb mesterfödémgerendák? Amiket ma is meg lehet vásárolni? Vannak 12 akár 14 méteresek is?
2021. jan. 10. 16:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Vannak.

Ragasztottból olyat csinálnak amilyet akarsz (amilyet betervez a statikus).

Normál fenyőfűrészárúból nem lehetetlen, de értelmetlen. Nem lesz olcsóbb de legalább szarabb lesz.

2021. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem olcsóbb? Háromszoros a különbség. A rosszabbat még csak-csak megértem. Azonban régen csak ragasztás mentes szóló-anyagból építkeztek, ezt azért ne felejtsük!
2021. jan. 10. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!