Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Babaváró + 8 millió forint...

Babaváró + 8 millió forint hitel, nagyon sok?

Figyelt kérdés

Van 21 millió forint önerőnk,a telek 8 millió forint lenne, a maradékból, plusz a hitelekből szeretnénk egy 90nm-es házat építeni. A kalkulátorok szeront kb. 90ezer lenne a törlesztő, 20 évre, 10 évig fix kamattal. Nettó 470ezret keresünk ketten.


Nézegettünk használt házakat, körülbelül ugyanennyibe jön ki, 30millióért árulnak régi kádárkockákat, ami olcsóbb 20-25 millió, az iszonyat lelakott korszerűtlen lakás, tehát annak a felújítása is ugyanennyibe kerülne.


2021. jan. 15. 20:34
1 2
 1/18 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Akarsz gyereket? Ha igen egy fizetés kiesik . Ùgy is tudtok törleszteni?
2021. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért nem esik ki, a fizetés x%-t akkor is megkapja az ember. Szuneteltetni is lehet a babavarónál. De egyébként igen, akkor is tudnánk
2021. jan. 15. 20:47
 3/18 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Nézd barátaim ugyan ennyit kerestek. 12 millát vettek fel. De ők hosszabb távra . Olyan 65-öt törlesztettek. Elvoltak jól. Aztán jött a gyerek kevesebb lett a pénz. De még ekkor is jó volt. De egy idő után 2- év talán vagy 3 már lecsökken elég rendesen a juttatás az anyának. Na ha vállasz mégegyet akkor megint kapsz jobban. Közben a babavâró törlesztője is csökken. Barátomék konkrétan a babaváróval kiváltottâk a hitelük. Aztàn lett a gyerek és a törlesztőjük is csökkent. Még egyet akarnak nemsokára. Akkor már kétharmadát elengedik a 10 nek. Alig lesz törlesztőjük. Szerintem ha ti is tudatosan megterveztek mindent lépésről lépésre nem lesz gond.
2021. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Ehhez a fizetéshez én nem merném felvenni! De sokan könnyelműen felveszik, nem lennétek ezzel egyedül. Hitel+rezsi+gyereknevelés stb... Nekünk is van babaváró hitelünk. Mi úgy vállaltuk be, hogy egyikünk fizetésének az 1/4-ét tegye ki a törlesztő. Mi van ha az egyik fél lebetegszik!? Sok mindenre számolni kell, át kell ezt gondolni. Nálunk van devizás a családba...
2021. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
#4 betegségre ott a hitelbiztosítás
2021. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül építkezek, 21 milliót vettem fel 25 évre, és 106000 a törlesztő. Nettó 500 körül keresek átlagba.

Vannak akik egyedül nem mernek bele vágni, én úgy voltam vele jelenleg megengedhetem magamnak. A mi lessz, ha... Meg nem izgat. Ilyen idő intervallumnál mindig lesznek váratlan helyzetek.


A másik dolog meg nem kötelező 3 évig otthon lenni egy gyerekkel. 2 év után mikor lecsökkenne a juttatás vissza kell meni dolgozni és kész. A gyerek elvan a bölcsibe is, nyugatra ez teljesen természetesnek számít.

2021. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mondjuk azért nem tűnik nekem annyira veszélyesnek, mert a szüleim tudnak támogatni, van 2 lakásuk, nem engednék, hogy az utcára kerüljünk, bíztatnsk, hogy akkor eladnak egyet, vágjunk bele
2021. jan. 15. 21:38
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

"Akarsz gyereket? Ha igen egy fizetés kiesik . Ùgy is tudtok törleszteni?"


Én nagy tisztelője vagyok mindentudónak, de most nagy butaságot ír. Szerintem nem tudja, hogy hogyan működik a babaváró.

Ugyanis, ha gyerek születik, akkor nem kell 1 fizetésből tovább törleszteni. Hanem 3 évre szünetel a törlesztés.


Nettó 470 ezerre nehogy már ne lehessen felvenni 8 milliót. Az semmiség. Ennek a dupláját is be merném vállalni.

(ennél kevesebb a fizetésünk, és van babaváró hitelünk, mégis remekül megélünk)

2021. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 mindentudó99 ***** válasza:
Kösz. Tudom hogy működik de nem mindenki lakik olyan helyen hogy gyerek mellett tudjon rendes munkát vállalni. Vagy nincs is olyan munka a környéken. Nagyvárosban más meg falun is. Ezért ìrtam hogy meg kell tervezni a lehetőségeket. Van olyan ismerősöm aki nagyon rossz helyen vett házat a felesègèvel. A hely szép de se közlekedés se munka nincs sok. Ha az asszonynak munkába kell állni igen csak nehéz dolga lesz találni. Na ezért ìrtam hogy át kell gondolni. De ahogy a kérdező ìrta szülői segìtség is van. Ìgy mindjárt más. Egyébként a babavárónál jobb most biztos nincs. Nem szabad kihagyni
2021. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Így már megint igazad van, mindentudó. :)


Amikor a gyerek már nagyobb (maximum 3 év) , tényleg újra munkába kell állni.

2021. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!