Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ingatlan értéke?

Ingatlan értéke?

Figyelt kérdés
Ha egy háznak az emelete csak szerkezetkész, az kb. hány %-kal emeli az ingatlan értékét ahhoz képest, mint amikor még nem volt rajta emelet?
2021. jan. 25. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon relatív, de nagyjából a kész emelet árából (ezt bizonyára tudod, hogy mennyibe került volna, ha elkészül) vonjad le az eddigi költségeket és add hozzá a földszint árát.
2021. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, mert nem árulni, hanem megvenni szeretném majd 🙂
2021. jan. 25. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha venni akarod és nem vagy tisztában az ottani árakkal, akkor kérj meg egy becsüst, aki készít neked egy becslést.

Vagy pedig adjon az eladó egy értéket és alkudj le belőle 10%-ot.

2021. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A szerkezetkész az azt jelenti, hogy a vakolatlan falak állnak és tető van rajta. Jó esetben vannak nyílászárók, de nem minden esetben.

Én így látatlanban 20% értéknövekedést mondanék a teljes ingatlanra.

De ez is főleg településfüggő, mert egy ilyennek a befejezéséhez 5-7 millióra van még szükség és nem biztos, hogy ezzel a plusz ráfordítással azon a helyen ér annyit az egész ingatlan.

2021. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Millió dologtól függ! Én is az értékbecslőt mondanám, aki tisztában van a helyi szorzókkal.
2021. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értékbecslô az lesz, csak kíváncsi voltam.


Köszönöm a válaszokat

2021. jan. 25. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!