Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosnak pontosan mi...

Az ingatlanosnak pontosan mi volna a hozzáadott értéke?

Figyelt kérdés
Csak a tulajdonsok jelenlétében nézhetjük meg a házat. Innentől kezdve pontosan mi szükség rá? Ha mindenképp tárgyalni kell a tulajdonosokkal, akkor úgyis meg tudunk kérdezni tőlük mindent. Ügyvédet, statikust is mi akarunk választani. Lehet valahogy az ingatlanos nélkül megtekinteni a házat? (Még nem néztük meg ergo nem írtunk alá semmit.)

2019. jún. 7. 15:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
Mi annyit csináltunk, hogy megnéztük a házat az ingatlanossal, aztán visszamentünk és lebeszéltük a tulajjal, hogy bontsanak szerződést, majd megvettük a házat a magunk között kialkudott áron, ami 2.4m forinttal kevesebb volt a hirdetettnél.
2019. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Lájk :)

De nekünk eddig mindig alá kellett írni (mindkettőnknek) ingatlanosnak, hogy csak rajta keresztül vehetjük meg, ha ő mutatta meg.

2019. jún. 7. 15:26
 3/31 anonim ***** válasza:
31%
A tulaj köti a szerződést és ő is bonthatja fel. Én is írtam olyat alá, hogy csak ő adhatja el, de ha a tulajnak nincs szüksége többé a szolgáltatásra értsd mégsem adja el a házat, akkor bonthat szerződést is. De lehet még cselesebben is: megnézitek a házat az ingatlanossal, aztán sietve elmentek xy dologra hivatkozva, papírt persze nem írtok alá(hívassátok fel magatokat), majd visszamentek tárgyalni. A tulajnak érdeke az eladás, de az ingatlanos fölé szokta lőni az árat, mert nagyobb lesz a jutaléka.
2019. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Amit az első írt, nos az normális ingatlanosnál nem járható, mert levédi magát, és a szerződésbontás esetén is fizetni kell neki. Buta volt az ingatlanos.

Én csináltam majd 10 évig. Nálam is volt aki próbálkozott, aztán az ügyvéd elmagyarázta, hogy kirúghat, de vagy per lesz, amit veszít, vagy fizet. >:)


Mellesleg egy PROFI ingatlanos, A-tól, Z-ig, MINDENT* intéz!


* Minden = bank, ügyvéd, földhivatal, szolgáltatók, hivatalok, hírdetéskezelés, vevőjelöltek szűrése, parkolási matrica, mesterek, suli/ovi a pujáknak,... persze nem ingyé!

2019. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
62%

3.-nak.


"De lehet még cselesebben is: megnézitek a házat az ingatlanossal, aztán sietve elmentek xy dologra hivatkozva, papírt persze nem írtok alá(hívassátok fel magatokat), majd visszamentek tárgyalni."


Aki odavisz papír nélkül, az meg is érdemli! Én nem vittem senkit címre, amíg alá nem írt! >:)

2019. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Akkor megnézi a képek alapján utcakeresőn, így is találtam meg házat. Elégedetlenség alapján pedig simán vissza lehet mondani az ilyesmit, aztán mehetsz bíróságra. :)
2019. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%
Álmodozz! >:)
2019. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

A megtekintés szabályairól írtakkal nem vitatkozom 8tapasztalat alapján se ;)) de amúgy is ez a lényeg: ""* Minden = bank, ügyvéd, földhivatal, szolgáltatók, hivatalok, hírdetéskezelés, vevőjelöltek szűrése, parkolási matrica, mesterek, suli/ovi a pujáknak,... persze nem ingyé!"

Ezek azok amikhez nem kells egítség/nem akarjuk másra bízni), ellenben nem szeretnénk megfizetni a díját. Hogy lehetne kihagyni az ingatlanost? Sajnos a házról nincs külső fotó. Egyetlen ötlet, hogy odaegyünk érdeklődni a helyiektől, de korántsem biztos, hogy ráakadunk...

2019. jún. 7. 15:45
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

Leírom lassabban...


Ha PROFI az ingatlanos, akkor nem tudja az eladó kikerülni!

Ha le is paktál veletek, akkor is kiperli valakiből a pénzét az ingatlanos! Ez 100%! Tudom, mert csináltam! De egy jó ügyvéd nem is engedi perre a dolgot, mert egyből azt mondja az eladónak, hogy fizessen...vagy perel az ügyvéd, de tudja, hogy veszít, viszont lefossa, mert ő így is megkapja a díját. >:)

2019. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
8: Csak magánszemély hirdetőt hívj fel, úgy.
2019. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!