Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A Budapest "kőrszálló" alakja...

A Budapest "kőrszálló" alakja egy tervezési hóbort, vagy volt mögötte valami elképzelés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egy általánosan elterjedt megoldás

2021. febr. 20. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mi?
2021. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A speciális alakot csak a "jól néz ki" elv alapján választották, vagy reméltek tőle valami előnyt, pozitívumot
2021. febr. 20. 12:19
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

"Tudom, hogy nem egy általánosan elterjedt megoldás"

Ezzel meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

2021. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Tudom, hogy nem egy általánosan elterjedt megoldás"

Ez annyit jelent, hogy nem terjedt el. Attól még számíthattak valami előnyre, amit nem teljesített, vagy olyan hátrányok árán, hogy nem érte meg.

2021. febr. 20. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

*körszálló

és gondolom maximum annyi praktikusság volt mögötte hogy lehet egy kis zöld folt a káz közepén. yaay. fütés szempontjából se a rengeteg külső fal se az irtózatis belmagasság nem előnyös, lehet akkor olcsó volt a fűtés, tehát divatból "megengedhették maguknak". most nekünk olyan szempontból jól jön ez a dizájn hogy viszonylag könnyű több egyedülálló lakásra darabolni, és a nagy belmagasság miatt lehet galériát építeni, amit nvan aki szeret, van aki nem. kényszermegoldás.

2021. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden tervezés mögött van "elképzelés" meg "hóbort".

Hol erősebb hol kevésbé észrevehető formában.


Nyilván ez egy szálloda, annak meg mindig kell valamilyen szintű reprezentatív arculat. Amitől megragad, jól néz ki képeslapon, és lehet mutogatni. Az akkori rendszerben ez volt a "plusz" manapság már van ezer féle burkolat, üvegfelület, stb.


Persze, hogy vártak tőle előnyt, hiszen egy hotel.


Megcsinálhatták volna sima "kockára" is, csak akkor meg úgy nézet volna ki, mint egy tökátlagos panelház. Ami nyilván kevésbé vonzó a vendégeknek.

2021. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve egy modern, kísérletező stílusban épült, ez a stílus törekszik a futurisztikus megoldásokra.
2021. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
12:50 szerintem keveri a körfolyosós házakkal.
2021. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt mögötte elképzelés, a minden szobából csodaszép kilátás:


"és az egyik legszebb fővárosi kilátást rejti a Szilágyi Erzsébet fasornál tornyosuló Hotel Budapest."


Itt olvashatsz a tervezésről, megvalósításról is:

[link]

2021. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 whoops, az lehet. bocsánatot kérek, összekevertem
2021. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!