Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok emeletet?

Figyelt kérdés

A szüleim nálam élnek egy ideje, mert besegítenek itthon amibe csak kell és pláne hogy itt a vírus, így nem kell folyton ingázzanak ide-oda.

A házam 2 szobából, egy nappaliból, 2 fürdőszobából, egy kamarából, egy konyhából és egy ebédlőből áll. Összesen kb 200 nm.

Nekem ez bőven elég, elférünk.

Apám kitalálta, hogy a padlás térből csináljunk emeletet (úgy van csinálva, hogy beépíthető, de én csak padlás nak használom) és szobákat.

Semmiképp nem akarom, egyrészt azért mert nem szeretnék emeletet, másrészt felesleges még 3 szoba.

Mit javasoltok, mit tegyek? Hogy magyarázzam el neki, hogy nincs rá szükség?

Nem akarok rossz lenni velük, nem akarom hazaküldeni őket, mert jól érzik magukat itt és én is jól érzem magam velük, főleg most. De már kiborít, amikor hozza elő a témát.



2021. febr. 23. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerüen közlöd velük, hogy a te házad, nem akarod a tetöteret beépíteni és nem akarod, hogy végleg nálad maradjanak.


Ha elöször mrgsértödnek, az magánügyük, majd megbékülnek.


De mindenképpen a legjobb az egyenes út, és a nyílt beszéd.

2021. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagy? A te házad?

Akkor állj a sarkadra!

2021. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
"Nem akarok Apa tetőteret, mert amikor majd valamiért egyedül maradok, felesleges lesz nekem 2x200m2, ezért kérlek, hogy többet ezt ne hozd elő!"
2021. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2

Igen, 24 vagyok és az én házam.


Jövőre ígyis-úgyis elköltöznek (tehát most már azért vágynak haza, de legkésőbb 2022-re biztos elmennek) mert akkor megyek férjhez. A vőlegénye (akkor majd férjem) fog ide költözni.


Most azt kezdte el, hogy 2 szoba nem lesz elég és gondolják bele milyen rossz lesz, hogy másoknak van nem tudom milyen háza és nekem "csak" ez... Hiába mondom, hogy engem nem érdekel más, nekem az elég, ő csak hajtogatja

2021. febr. 23. 13:57
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Valóban egyértelműen tisztázni kell az álláspontodat. Persze az lehetséges, hogy apád kissé kényelmetlenül érzi magát a jelen szituációban (hiába vagytok meg jól együtt), mert mégis csak a felnőtt gyerekével van együtt, aki esetleg saját családot akarna és apád számára ez a távolabbi, tisztázatlan jövő is feszültségeket rejt.
2021. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

"milyen rossz lesz, hogy másoknak van nem tudom milyen háza és nekem "csak" ez"


Tehát le vagy sajnálva a 200 m2-es házaddal.

Ez a falusi virtus, hogy semmi szükség rá, de megszólják az embert ha nincsen emelet a házán.

Ezek szerint vidéken, még mindig megy a kivagyiság.

2021. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5

Amire családom lesz (jövőre) elmennek, ezzel nincs gond. Én értem hogy nekem akar jót de valahogy nekem nem tetszik az ötlet...

2021. febr. 23. 14:06
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
És apád akarja kifizetni a padlás beépítését...? Vagy hogyan gondolja?
2021. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Vidéken egy "csóró" vagy, ha nem legalább 3- 400 m2-es és emelet nélküli a házikód.

A panellakók a kis garzonjukkal beférnének vidéken egy spájzba...

:)

2021. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Engem is sokáig piszkáltak miért csak 2 szobás házat építek... Nem akarták megérteni, hogy én egy gyerek akarok csak. Már ez is kiakasztotta őket. Nem akarták felfogni, ha mégis véletlenül két gyerek sikerül, akkor egy ideig el lesznek együtt. Mire meg oda kerülne, hogy kamaszodnak eladjuk és építünk nagyobbat.

Mikor ezen túl tettek magukat, jöttek azzal, mi lesz a vendégekkel? Ezt is hamar lezártam, mindenkit szívesen látok, de a családba senki sem lakik 50 percnél messzebb, így mindenki haza tud menni aludni.

2021. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!