Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Épülő ház bejelentése utólag...

Épülő ház bejelentése utólag lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy valakinek volt már-e olyan élethelyzete, hogy előbb lett felépítve a ház, mint bejelentve?


Bejelentés alatt azt értem egész konkrétan, hogy semmiféle papír nincs róla, egyedül a telek van átírva. 35m2-es könnyű szerkezetes faház lett építve, lett figyelve arra, hogy a szomszédtól meg legyen a megszabott távolság, csak hirtelen kellett költözni, és a telet nem akartuk kint tölteni?


Mire számíthatok hogyha elmegyek elkezdeni "legalizálni" a házat? Mondhatják azt hogy bontsuk le, ha statikusan rendben van és a távolságok is megfelelőek a kerítéstől?

Vagy egy pénzösszeget kell befizetnem?



Köszönöm a válaszokat



2021. febr. 23. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondhatják, hogy nem kell lebontani, de megbüntetnek, többe fog kerülni mint a házad. Én is ettől félek, mondjuk itt csak hozzáépítés volt.. (már csak 3 év és elévül).

A helyedben keresnék valakit aki esetleg utólag valahogy le tudja papírozni, már ha lehet ilyet..(nyilván feketén) addig én tuti nem próbálkoznék a papírozással.

2021. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csak semmi pánik...nem eszik a kását olyan forrón...megváltozott a felfogás(nagyjából mindenhol) ....más elbírálás alá esik egy kőépület, és egy kisalapterületű faház..


Akárhol is laksz, még várj. Először keress rá az országos építési szabályzatra, abból sok minden kiderül. Aztán a helyire. Egyelőre ne menj sehová, lakj, és várd a nyarat.

A legfontosabb, hogy megtudd miként kell kinézni egy házépítési bejelentésnek(nem kell engedély)..erre is jó a búgli.

2021. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
de bejentésköteles és a bejelentést az e naplóban kell megtenni, így nyoma lesz hogy mikortól lett bejelentve az építkezés kezdete. A közhiedelemmel ellentétben az építésügyi hatóság szokott ellenőrizni és szeretnek bírságolni is.
2021. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"bejentésköteles és a bejelentést az e naplóban kell megtenni"

Bejelentésköteles, de már nem az e-naplóban. ETDR eljárás lett.

Utólag bejelentéssel már nem próbálkoznék, szinte mindig kijönnek szemlézni (nem feltétlen értesítenek).

Fennmaradásit lehet rá kérni. Ha eltelt 10 év akkor szerencséd van, nem büntethetnek és vissza sem bontatják (ha megfelel az előírásoknak). Ha 10 éven belül van akkor bírság és akár visszabontás is lehet, ha nem felel meg az előírásoknak.

2021. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebből ki tudod matekozni a bünti mennyiségét:

[link]

2021. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, utólag csak akkor mennek ki, ha valaki feljelent - az építéshatóság nincs miért kimenjen, hiszen náluk semmi nyoma nincs, nem is tudnak róla.

Helyileg hol van ? A fateromék falujában a polgármester végigsétál néha és hivatalból intézkedik ha lát valamit, de csak azért mert újabban divat lett, hogy városiak nyaralónak megvesznek egy régi présházat és kacsalábon forgó palotát csinálnak belőle. Ha valahol az isten háta mögött vagy, ahol a polginak van ennél jobb dolga is, vagy jóban vagy vele, akkor ilyen veszély sincs.

2021. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!