Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telek vásárlás kötelező?

Kálvin Tamás kérdése:

Telek vásárlás kötelező?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engemet igazából,hogy ha én lo pikulát sem értek a házépítéshez, de párommal van egy álom amit valósággá szeretnénk kovácsoltatni azt, hogy lehet kivitelezni? Tehát kérlek benneteket ne azzal gyertek miért nem tanulsz meg burkolni meg ezeket a kivitelezős dolgokat elsajátitani stb stb.. Először is én annak a híve vagyok, hogy ha valamit nem értek azt inkább olyanra bízom aki ért hozzá ergó szakember.. Ha a vilanyszereléshez sem értek, se fogok bele nyúlkálni hanem hívok vilanyszerelőt.. Remélem értitek.. Tehát én a win-win szituációt keresem,ergó nekem van pénzem a másiknak nincs, de hozzáértése, szakmája van hozzá ergó munkája gyümölcsét adja apénzért cserébe ez win-win szitu. Na ezt azért írtam le, mert én befektető vagyok ebből élek és nem értek ilyen dolgokhoz. Tehát gondolkoztam párommal kellene agyalni a házépítésen és nem elsietni, de már elkezdeni tervezgetni.. Tudnátok nekem abban segíteni mik az alapvető első lépések, ahozz hogy szakértelem nélkül valaki bele kezdjen a házépítésbe? És még az érdekelne ha kötelező a telek vásárlás honnan tudom milyen telket kellene vegyek álmaim házához? Tehát erre sincs valami szakember aki el mondja ez a telek jó az nem és, hogy aki kivitelezné ennek az egész építésnek a folyamatát? Köszi a válaszokat előre is remélem tudtok segíteni és nem oltogatni! Tudjátok (nem lehet mindenki pék, se rendőr, se ács) :)

2021. febr. 25. 18:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából oly könnyen hangzik,deközben mégis bonyolultan.. Értem amúgy tehát érthető a lépési folyamat, de igy csak elméletben nehéz azt mondani minden csillagos 5-ös az agyamban :D Tehát ezt mégmajd a gyakorlatba át kell vinni. Ésamúgy egy 100-150 négyzetméteres házat egy kivitelező mennyibe tudna szerintetek ki hozni? Tudom ár ajánlatot kell kérni, de akkor általánoságban kérdezem ezt... Persze mindenre kell nyílván szánni majd pénzt műszaki ellenőr stb ez mind mind pénz ezzel tisztában vagyok.
2021. febr. 25. 21:39
 12/14 anonim ***** válasza:

A #11 kérdésedre nem tudok felelős választ adni, mert nincs áttekintésem.

Bizonyára lesz, aki megválaszolja. Minden jót!

2021. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a baj, h. "elfogytak" a jó építési telkek és kevés ajó rutinos szakember.

Sajnos a Jogalkotó még azokat a lehetőségeket lépi meg amelyek számára költségmentesen megoldhatóak lennének .

Pl.:

-("Külterület" "Belterületté" átminősítése hatósági rendelettel-ahogy a CSOK kezdetén-a"művelési ágból valókivonást"jogszabállyal, ingyenesen történt;

-építési teleken olyan szolgáltatói "műtárgyak"szolgáltatói- költségmegosztással való áthelyeztetése , ami akadályozza a beépítést;

- osztatlan-közös tulajdon kivásárlással történő megszüntetése a nemlétező tulajdonosok tekintetében, - hasonlóan a "mezőgazdasági" ingatlanok esetére.)

Ezek rengeteg telket szabadítanának fel az építés számára.

2021. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

400.000 Ft/m2 -tól indulnak a legális, szabályosan megépülő kulcsrakész házak. A teteje a csillagos ég, de megjegyzem 600 körül már magyar szemmel pöpec házakat lehet kihozni.


Ebben az árban viszont nincs benne: a telek, kerítés, udvar rendezés úgymint parkosítás és burkolatok.

2021. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!