Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire elfogadott már...

Mennyire elfogadott már manapság, vagy éppen mennyire "ciki" könnyűszerkezetes házat építeni?

Figyelt kérdés
Köszi

2021. márc. 16. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: nyugi, egy tégla+polisztirol házban is simán összejön a 28-30 fok nyáron..Ahogy másik hozzászóló írta, manapság a klíma(és bizonyos falazat/hőszigetelés esetén) már a szellőztetőrendszer is alap, egyébként kettő H tarifás klímával pl. Gree Comfort X 3,5kw egész nap kb 14 órát kéne folyamatosan nyomatni a klímát, hogy +30 ezret kelljen ráfizetni... Szóval ott valószínűleg olcsó, sokat fogyasztó klíma is bejátszik és/vagy a ház maximum éppen csak megfelelt az akkori követelményeknek amikor építették. Ismerek nem egy olyan embert, aki úgy építette a házat, hogy a lakószobák mindegyikében H tarifás klíma a fűtés, fürdőszobában infrapanel, nappaliban pedig kandalló is van, és olcsóbbra jön ki a fűtés, mint a legtöbb hasonló méretű csak gázfűtést használó ház esetében. Az új szabályok értelmében(megújuló energiaforrások használata) pedig úgyis vagy napelemet, vagy kandallót fognak majd tartalmazni az új házak, tehát vagy a téli vagy a nyári számlán(vagy mindkettőn) valamelyest érződni fog a dolog.
2021. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, nekünk 40 éves szilikát falra ment csak 12cm polisztirol és nyáron az alföldön sok napos kánikulában van 27 fok

Szellőztetés régi fa ablakokkal.

Ugye ma a tipikus hőszigettelő réteg 25cm

Könnyűszerkezetes tartó gerendái közé 15cm + 10 kívülre.

Ha valakinek fáj, hogy a szigetelés alatt OSB ott komoly gondok lehetnek.

2021. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Normál könnyűszerkezetes háznál kívülről sosem mondanád meg, hogy könnyűszerkezetes. Sok hirdetést nézegetek, költözni tervezünk, aki saját részre építette anno és ránézésére is igényes módon kivitelezte, az nem adja áron alul, hiszen nem ér kevesebbet, mint egy tégla társa. Ettől függetlenül én sem venném meg másét, mert nem biztos, hogy egyeznek az igényeink.

Ha könnyűszerkezetes, akkor csak is abban bíznék meg, aminek a szendvicsét magam válogattam össze a nyílászáróival és közműveivel együtt. Így pedig valóban nem lenne olcsóbb valószínű, mint egy új tégla, sőt... Ismerősökkel beszélve, akik belevágtak, drágábban is ki lehet hozni, simán. Szerintem abszolút nem ciki. Vagány, ha valaki érez magában annyi tudást és elhivatottságot, hogy megépítse magának. A mai világban észnél kell lenni, ha az ember "szakemberrel" konzultál. Ha nem az építőiparban dolgoznék, ezt a mondatot kevésbé érteném valószínű. No de mivel ott dolgozom, ezért addig nem vágok bele, amíg annyi pénzem nem lesz, hogy én vezethessem a munkálatokat napi 8-10-12 órában.

2021. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pro és kontra is, így azóta sem tudom, hogy bele merjünk-e vágni.

2021. márc. 17. 18:29
 15/18 anonim válasza:

#1 és a #9 válaszoló ugyanaz, neki írok most:


Hasonló tapasztalataim vannak könnyűszerkezetes házzal, de kicsit elfogultnak érzem a választ.

Mamám házában is szokott 29-30 fok lenni nyáron, pedig az tégla.


Illetve ha a rokonodék képesek voltak +45 milliót rákölteni, akkor bizonyára nem fáj a ~ 30k forint havonta.


Mi is klímát használunk melegre/hidegre, eddig nem rokkantunk bele.


Kérdezőnek:


Egyáltalán nem ciki, ez fel sem merült bennem. Mindenki abból épít, amiből akar és/vagy tud.


A globális felmelegedés miatt tökmindegy, hogy milyen szigetelést használsz, a jövőben klíma nélkül nem fogsz tudni megmaradni semmilyen helyiségben. Nyilván a mégtöbb klíma is erősíti az üvegházhatást, ezt korábban rontottuk el.


Szóval lényegtelen miből építkezel. Egyik sem olcsóbb.

Ha a pénz a fontos, akkor dobj fel egy érmét, 50-50. Ha az idő fontos, akkor könnyűszrk.

2021. márc. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jaja, nem tudom értelmezni sem, miért lenne ciki. Észak-Amerikában a legtöbb helyen a gazdagok villái is faszerkezetes házak. Bírják a földrengést is, meg azért egy jól megépített könnyűszerkezetes semmivel nem rendelkezik rosszabb hőátbocsátási tényezővel, rengeteg passzívház is könnyűszerkezetes. Áram úgyis kell a házba, gázfűtés nem olcsó dolog sem az üzemeltetési sem a bekerülési költség oldalról, sokan már nem használnak gázt újépítésű házakban.
2021. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%
nekem 15 cm szigetelés a fémprofilok között, 22 cm a falon kívül, 15 cm a padlóba, 30 a mennyezeten. Hőszigetelt alu redőnyök. Nem melegszik fel jobban mint egy tégla ház hasonló szigeteléssel. Reggel pedig átszellőztetés után teljesen lehűl.
2021. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
17: semmivel nem volt olcsóbb mint egy téglaház, csak van benne függőleges, vízszintes, párhuzamos, és derékszög.
2021. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!