Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Felújítási munkánál szokás...

Felújítási munkánál szokás előleget kérni?

Figyelt kérdés

Vízvezetéket cseréltetek, találtam is egy szimpatikus mestert, aki úgy vállalná, hogy anyagot előre fizetem és a munkát pedig utólag.

Akkor tudna kezdeni ha elutalom neki a pénzt előző nap, majd megveszi az anyagot és másnap reggel jön.

Félek tőle, hogy átver, elvégre nem ismerem.

Attól tartok utólag semmit nem tudnék tenni. Hiába utaltam attól még nem lehetne visszaszerezni a pénzt. Bizonyítani is nehéz lenne, lehet még feljelenteni se tudnám.


2021. máj. 6. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az építőanyagot azért általában nem a mesterek szokták megvenni a saját pénzükből! Gondolod egy kőműves otthon tartogat egy-két házhoz való építőanyagnyi pénzt? Ha nem bízol benne együtt elmentek, kinézitek, megveszitek az anyagot és kifizeted.
2021. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Írjatok szerződést, ha nem bízol benne. Meg amit az 1-es mond, vedd meg te az anyagot.
2021. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha átver, elmész a rendőrségre, és feljelented. Papírt nyilván előre kell írni róla, meg úgy az egész megbízásról is. De egyébként aki lelép a pénzzel nem utalva szokta kérni, mert annak nyoma van.
2021. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Számlát nem ad, szerződést nem kérdeztem, de akik eddig dolgoztak a lakáson senkivel nem írtunk szerződést csak a végén fizettem és kész.
2021. máj. 6. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk ez azért kicsit óvatosságra int... Milyen vállalkozó az, akinek nincs annyi forgótőkéje, hogy pár hétre "megelőlegezze" az anyagok árát...?
2021. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ráadásul elég kedvező áron dolgozik , az a második gyanús pont. Indoklásnak azt mondta , hogy mivel nem biztos,hogy a következő munkájánál pont ezeket az anyagokat el tudná sütni így nem akarja hogy ráragadjanak a dolgok.
2021. máj. 6. 15:59
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

"de akik eddig dolgoztak a lakáson senkivel nem írtunk szerződést csak a végén fizettem és kész."


Akkor viszont magadra vess, ha átvernek. A saját érdekedben kell a szerződsét előre megírni, még ha úgy drágábban vállaják is a munkát. Ha szerződés nélkül is megbízod a szakit, akkor vállald a kockázatot.

2021. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Szüleimnél dolgozik a víz gáz szerelő most. Teljes vízvezeték csere. Órától az egész házban. Fűtés korszerűsítés. Nyilván a kazánt és radiátorokat a szüleim vették. De minden mást a vizes hoz. Csak utólag kell fizetni. Nálam is dolgozott ott is nagy mló volt 3 éve. 850- et fizettem anyag plusz munkadíjat. Ott se fizettem előre semmit pedig soha az életben előtte nem találkoztunk. Egyszer fizettem anyagra egy ismeretlen villanyszerelőnek. 40 ezret. Soha többet nem láttam. Se őt se a pénzt. Mond meg hogy bizalmatlan vagy együtt vele akarsz menni vásárolni. Persze az is előfordul ám hogy a szerelőt nem fizetik ki és már ő is megjárta ezért kér anyagérat előre. Nem biztos hogy csaló csak óvatos ő is.
2021. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg neki hogy verték már át így, ezért elmész vele a boltba és együtt megveszitek.
2021. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Számla nincs, szerződés nincs, előre kell fizetni és olcsón dolgozik. Ezek után még kérdezed, hogy megbízható-e az ürge?
2021. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!