Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festőt hívtunk, aki valószínűl...

Festőt hívtunk, aki valószínűleg sokáig itt lesz nálunk. Mi a szokás ilyenkor meg kell hívni ebédre?

Figyelt kérdés
Hogy illik ilyenkor? Közel lakik. Akkor valószínáleg haza megy?

2016. nov. 12. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A festö nem vendég, meghívni semmi esetre sem KELL. Ha nem megy haza ebédre akkor esetleg MEGKÌNÁLHATOD, szerintem nem veszi rossz néven, de nem szükséges, csak ha akarod.
2016. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Mint melós tudok nyilatkozni.

Nekem kellemetlen , ha "meghívnak", sőt egyesek tukmálnak, hogy egyek. Egyrészt nem a "potya" ebédért megyek, hanem fizetésért. (+1 jobban szeretem a hazai kosztot)

Másrészt kellemetlen melós cuccban asztalhoz ülni.

2016. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Egy kávé reggelente vagy ebéd után nagyon jól szokott esni nekik, ez tapasztalat. De ebédre nem szokták őket meghívni.
2016. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A munkájáèr fizeted, nem etetni kell. Egy kávèval kìnálhatod, biztos jólesik neki.

Règen házèpìtèsnèl is csak a kömüves volt olyan ùr, hogy etettèk is.

2016. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

2#-es vagyok.

A kávé viszont jól szokott esni.

2016. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell etetni. De én adtam a festőnek mert félig meddig ismerős volt és nagyon jutányosan dolgozott emellett messziről jött. Három napig ott ebédelt. De egyébként ha rendes árban fizetsz egyen otthon vagy hozzon magával.
2016. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem festő vagyok, egyéb kétkezi munkából élek de én is sűrűn dolgozok családi házakban.

Mindiég udvariasan visszautasítom az ebéd meghívásokat, hisz pénzért dolgozok a megrendelőnek nem szívjóságból.


Egy kávé , vagy nyáron nagy melegben egy pohár hideg víz még belefér , de etetni nem kell az iparost.

2016. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Én a nyáron csináltam egy teljes lakásfelújítást.

A villanyszerelő,a burkoló,és a festő is egyedül dolgozott. Már az elején megegyeztem velük,hogy hétköznap semmi nincs,hisz mi is melózunk,de szombati meló csak 2~3 óráig legyen,hisz mindenkinek családja,és egyéb dolga is lehet.

A szombati melóra nem fizettem pluszt,viszont finom,kiadós ebéd volt,süteménnyel,kávéval,üdítővel,vagy sörrel a végén. Vasárnap az vasárnap...az a családé,nincs meló!

Mindenki szívesen fogadta,és úgy gondolom,hogy ha nem is barátok,de haverok lettünk mindegyik mesterrel,hozzánk akár évek múlva is visszajönnek majd,ha szükség lesz rájuk.

2016. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Kávé, cappuccino, üdítő - ha meleg van.

Ebédet nem adtunk. Egyszer tettünk kivételt: bográcsban főztünk birkapörköltet, ekkor megkérdeztük, ennének-e vagy vinnének-e haza. Erre nem mondtak nemet.

2016. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha közeli ismerős, egy jó tányér babgulyás, vagy pörkölt belefér, ha amúgy is az a kaja. De külön tekintettel lenni erre nem kell. Nap végén egy sör, napközben egy kávé elmegy, de ennyi.
2016. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!