Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi az a vágási méret burkolàsban?

Mi az a vágási méret burkolàsban?

Figyelt kérdés
És, hogy kell kiszámolni? Elég, ha csak egy rövid példát írtok, csak szeretném nagyjából megérteni ezt a dolgot. Tisztában vagyok a terület, kerület számítással, de erről még nem hallottam eddig. Nem dolgozom a szakmában.
2021. máj. 11. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt a kifejezést még nem hallottam, a szabásban keletkező hulladékra asszociál?

Komplikáltabb burkolásnál a sok vágás miatt szoktak 10% plusz anyaggal számolni.

2021. máj. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában azt jelenti, hogy mekkorára kell vágni a csempét. Ha va negy 250x220 centis padló, és 50x50 centis a cssempe (fugaszélességgel együtt) akkor 50x20 centis darabokat kell vágni a padló szélére az egyik oldalon. Ez a vágási méret nagy vonalakban. Nyilván ez az arányoktól, elrendezés módjától is függ, szóval nincs univerzális módszer rá, "ahogy kijön" alapon kell számolni. Valószínűleg ezt már csináltad te is, csak nem tudtad hogy ezt számolod ki.
2021. máj. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fuga vastagságát levonod a méretből.
2021. máj. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!