Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül két db 2*2...

Mennyibe kerül két db 2*2 méteres zártszelvény keret elkészítése? Mekkora méret javasolt a nyersanyaghoz ha ez egy kétszárnyú kertkapu kerete lesz amire trapézlemez lesz felszerelve takarásnak?

Figyelt kérdés
(középen is lenne egy egy vízszintes szelvény - ha kell, ha merevítésnek nem is de ahhoz hogy a trapézlemez 3 ponton legyen felszerelve, lehet jobb. )
2018. jún. 29. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40*40-es szerintem elég. A merevítőt meg függőlegesen tenném, oda ahol a két lemez találkozik. Ha jól emlékszem 1080 mm a szélesség, hosszban le tudják gyártani a 2 métert.
2018. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagyon gondolkozom alternatív megoldáson.

Nagyon valószínű, hogy a 4 méter egy túlbecsült adat.

3.5 méteres lenne csak. nem egyszerűbb ha csak 1 szárnyú? Ez esetben lehetne 2 db 3 méter hosszú trapézlemez s vízszintesen lenne felezve. S a kertkapu lenne szabva a 2* 1080 cm takarásos összegéhez. illetve ha pl. van valamivel nagyobb is akkor elgondolkoztató, ha minimális pluszpénzért 10-20 centivel vagy akár fél méterrel több (ha van pl. 1600-as is) akkor az jobb. A részletek ugye a beszerezhető nyersanyag által elérhető legkedvezőbb "ár/parktikusság" aárny lesz.


A másik véglet, ha a 3500 cm túl sok egyszárnyú ajtónak, az az, hogy aszimmetrikus méretű ajtó, egyiket csak akkor nyitjuk ki ha gyalog közlekedünk, a másikat pedig akkor ha autóval s mindkettőt pedig akkor ha pl. utánfutós mikrobusszal állok be, vagy ép maga a mikrobusz akkora, hogy ha be is férne a nagy ajtón, de kockáztatom, hogy meghúzom. Vagy ha később megöregszem s úgy vezetek akkor már kinyitom beálláshoz mindkét szárnyat. Szomszédom is 10 éve még profi vezető volt, most meg folyton nekimegy beálláskor a saját kertkapujának...

2018. jún. 29. 13:51
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy arról mi a véleményed, teljesen a másik véglet, szögvasból egy keret, s arra drótkerítés. Láttam már ilyent hajlott jobbra balra miközben becsukták, de olyan könnyű volt hogy közvetlenül becsukás előtt egy rántással egyszerűen felemelve ráakasztotta azon a végen kialakított másik két zsanérra. És lényegében 2-2 zsanéron volt stabilan egy leemelhető kertkapu, mindkettő fölött egy zár ami csak a leemelést akadályozta meg, s nyitáshoz elég volt csak az egyik oldalt kinyitni mert az a 2 cm emelés a 3.5 méter másik végén nem is jelentkezett.
2018. jún. 29. 13:58
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyszárnyú ajtónak részemről 3,5 m szélességet semmiképp nem ajánlok.

Sok probléma lenne vele, mert hamar leszállna, még akkor is, ha 4-5 zsanért hegesztesz be. Aztán lehet hogy ezért már 1-2 év múlva szorulna a keretnél, rosszak lennének az illeszkedések.

Emellett azt is meg kell gondolni, hogy egy ilyen nagy kapu nyításkor sok helyet elfoglal az udvarból, van -e elég hely neki.


Ha egy darabból szeretnéd, akkor én a tolóajtót tudnám ajánlani. Van ilyen is sok helyen, akár motoros működtetéssel is. Bár ez valószínüleg már költségesebb dolog, mert valamilyen vezetés is kell hozzá, a komplett házi kivitelezése pedig tervezői tudást is igényel.



A kétszárnyas ajtóhoz: Házi kivitelezéshez szerintem ez a legegyszerűbb, legolcsóbb. 40 x 40-es melegen hengerelt zártszelvény megfelelő.

Annyi, hogy én merevítést raknék be az egyik átlóba is pluszban, hogy idővel se legyen jelentős a vetemedés.


És ha 2m x 2m lesz egy kapu, arra legalább 4 zsanért rakj fel!


Ha tudsz hegeszteni, akkor kb. csak az anyagköltséget kell megfizetned. A zártszelvényeket általában 6m-es szálakban forgalmazzák. (Bár van, ahol 4m-es szálakkal találkoztam, de az lehet hogy Al volt).



A szögvasas megoldás: Alapvetően jó, abból is tudsz keretet hegeszteni. A merevítés berakása ott is érdemes.


Dróthálónál annyi, akarod -e, hogy belássanak. Ha ugye trapézlemezből csinálod, vagy közönséges acéllemezből, akkor ez a kiváncsi tekintetek ellen is védelmet ad.

2018. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A tolóajtó nem játszik, mert a kerítésrész akkora mint maga a kertkapu lenne. Max. kint az utcán mehetne a ház elé vagy a szomszédhoz...Még az játszhat, hogy fix kerítést építeni 1 méteres s akkor 2 és fél méteres kapu, de szerintem ennél egyszerűbb 1 vagy 2 szárnyú kapu s akkor bármi beállhat a kertbe.


Maga a 3.5 méteres kapu ilyen szempontból nem gond, mert a telek szélénél lenne s a telek szélére lenne rányitva szinte semmit se venne el a telekből. Inkább a vetemedés az ami aggaszt ebből a szempontból akkor mégiscsak jobba a 2-2 méteres, ami valójában 2*1.75 méter, esetleg 1 és 2.5 méter, bár 2 és fél méter még mindig elég szűk, ennek csak annyi előnye lenne, hogy talán egyszerűbb gyalogosan 1 méterest nyitogatni mint kettőt, a 3.5-ről nem is beszélve. Igaz gyalogosan csak résnyire kellene nyitni.

2018. jún. 29. 15:37
 6/16 A kérdező kommentje:
A dróthálót amúgy úgy gondoltam, hogy idegenesen. Apropó, szögvasból csak egy keret merevítés nélkül mennyibe kerülne? Oké h elvetemedik de egy egysszerű gyors olcsó megoldás s utána később az igazi?
2018. jún. 29. 15:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Szögvasból legalább 40 x 60-as kell, melegen hengerelt kivitelből. Számítsd ki, mennyi a kapu kerete, és nézz utána a folyóméter árnak.


Ebből lehet kalkulálni.



De én a helyedben azt csinálnám, hogy megcsinálnám a kétszárnyú kaput, és amellé tennék még egy kiskaput, kb. 1 m szélességüt. Azon már kényelmesen lehet átközlekedni gyalogszerrel. A kétszárnyú kapu meg jó lesz autónak, ill. anyagszállításhoz.

2018. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

az nem még több költség?

vagy hosszútávon később megy tönkre ha kisebb?

tehát mondjuk 1.25 méteres 2 szárnyú kapu, az 2.5 méter az autónak s egy 1 méteres személyi bejáró?

2018. jún. 29. 17:08
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha több kaput kell beépíteni, az boztosan több költség, mert több keret kell.


Pl. vegyük ugye a kétszárnyú kaput:


Méretek: szélesség x magasság =1,5m x 2m. Ebből 2 db.


Ez összesen 17 méter.


Most utánanéztem. 40 x 40 x 4-es zártszelvény 1szál 8600 Ft. 6 méteres darab. Ha ezt 4 felé darabolod, akkor abból a fölső és alső keretrészek kijönnek.


Plusz kell még neked 2m-es hossz 4 darab. Ehhez megveszel további 2 szálat.


Tehát ha 3 szálat veszel, abból kijön a kétszárnyú kapu kerete + marad még egy 2m-es darabod tartalékba.


Ez eddig kb. 30 ezer Ft.


Namost ezenkívül kell még két oszlop is, amit függőlegesen lebetonozol, és ahhoz jönnek a zsanérok. Nem tudom, ez már be van -e építve, esetleg betonoszlop van-e már.

Ha nincs akkor oda is valamit be kell rakni.


Plusz merevítések a keretbe.


Ha még kiskapu is lesz, szerintem az anyagköltség max. 50-60 ezer Ft-ra jön ki. (a keretet illetően, meg beleszámítva a trapézlemezeket)

2018. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Megvan a két tégla oszlop, ezért is gondolkozom 2 aránylag nagy szárnyban. 3.5 méter a távolság a 2 oszlop között. Azt hinném, a 3.5 méteres nagy egyszárnyú ajtó lenne a legolcsóbb néhány merevítéssel és 2 db 3.5 méteres trapézlemezzel. A magasságot meg aszerint kellene tervezni, hogy mekkora a trapézlemezcsíkok szélessége.

Azt a részt nem értem, hogy ha ez az egész egy keréken gurul, esetleg zárt állapotban még plusz feltámaszkodik egy vas kiszögelésre, akkor mitől ereszkedne meg?


Mert ha nem tévedek, ez lenne a legolcsóbb és a legegyszerűbb. Felmerül még, hogy nem is zártszelvényből. hanem valamivel több merevítéssel rendelkező szögvas építményből. vagy ekkora méretben felejtsem el a szögvasat?


Még az is felmerült bennem, hogy ha úgyis van merevítés, több is, akkor talán nem is kell trapézlemez hanem elég bádoglemez a belátás ellen. Bemenetel ellen úgyse véd meg egyik se, ha nagyon be akarnak menni, bemennek.

2018. jún. 29. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!