Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan lehet egy 75m hosszú...

Hogyan lehet egy 75m hosszú kerítés szakaszt úgy kijelölni(kimérni), hogy a végeredmény egy egyenes kerítés legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 75m hosszú kerítésünk ami a szomszéd telkét határolja el. Betonoszlopok és dróthálóval van megoldva jelenleg, de elég rozoga, és szeretném normálisan megcsinálni vas oszlopokkal, és kész 3D, vagy valami hasonló kerítés elemmel megcsinálni.

Az oszlopokat le tudom tenni úgy, hogy függőben legyenek, ez nem kérdés, amit nem tudok eldönteni, hogy hogyan tudom pontosan kimérni a nyomvonalat.

Persze zsinórozással, ebben szinte biztos vagyok, csak ugye 75m-en a zsinór is "meghajlik". Legalábbis tartok tőle. :)


Nem szeretnék a szomszéd telkére sem átlógni, és főkép nem szeretnék egy girbe-gurba végeredményt.


Köszönöm a segítségeteket.



2021. szept. 22. 20:10
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Szerintem nem gond a 75 méter . Hisz a madzag csak lefele fog lógni picit nem oldara. Egyenes lesz az
2021. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, a lényeget nem említettem.

Sajnos nem zavaró tényezőtől mentes a terep. Van néhány fa, aminek az ága bele lóg itt-ott, sövény, ami nagyon közel van a kerítéshez stb.


De megnyugtattál, köszönöm. :)

2021. szept. 22. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
3000 Ft/nap az optikai teodolit bérlése. Egyik ember figyeli a műszert, a másik jelöli az oszlopok helyét. Kőműveseknek is szokott lenni, nem egy űrtechnika.
2021. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Erre nem gondoltam, hogy bérelni is lehet ilyen műszert.

Bár mivel életemben nem használtam, nekem sajnos ez űrtechnika. :(

Nem is tudom, hogy egyáltalán tudnám-e használni. Bár, gondolom ahonnan bérelhető, két mondatban elmondják, mit és hogy kell csinálni vele.


Mindenesetre köszi a tippet, utána járok, Debrecenben hol lehet ilyen eszközt bérelni. :)

2021. szept. 23. 00:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Leütsz a mostani nyomvonalra valami kemény jelzőkarót több helyen ,mérőléccel kijelölöd az új pontokat kifurod ,zsinor a kkarókra betonozod .
2021. szept. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
És persze az említett bokrokat ágakat előbb pucold ki cak útban lesz
2021. szept. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyilván, egy takarítás a bokrokat illetően alap, már csak azért is, hogy hozzá férjek. :)

A mostani nyomvonallal pont az a probléma, amit az új esetében elkerülni szeretnék. Már-már kígyósnak mondható. :)

2021. szept. 23. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!