Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tervezhet a tervező 2x ugyan...

Tervezhet a tervező 2x ugyan olyat?

Figyelt kérdés

Kb fél éve lettek kész a házunk tervei. Sok-sok részletet találtam ki, ami a terveken meg is lette valósítva(első sorba külsőleg).

Ma feltett ugyan ez a tervező a honlapjára egy kb 90% ban ugyan olyan házat mint a mienk. Mind alaprajzra, mind külsőleg, sőt a szinek kombinációja is pontosan ugyan az.

És ha mind ez nem lenne elég, azt a házat is a mi utcánkba tervezte.

Van bármi jogom arra, hogy amit én megálmodtam, azt ne rajzolja meg másnak is?



2021. okt. 20. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Igen, tervezhet. Az hogy neked ez nem tetszik, az már a te dolgod, nem szólhatsz bele.
2021. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
78%

De ez miért fáj neked?

Engem örömmel töltene el, ha látnám, hogy az ötleteimet felhasználták, nem pedig kidobták a kukába. Úgy érezném, hogy hozzátettem valamit a szakmához.

Most képzeld el ha a kádárkockát álmodtad volna meg, mint tökéletes otthonod. Fájna a fejed rendesen! :)

2021. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Nyugodtan szóljál érte, mivel te nem egy olcsó típustervet vásároltál meg, hanem egy EGYEDI épületet terveztettél, drága pénzen.

Nyilván kevésbé zavarna, ha egy másik környéken lenne az "iker" de mérhetetlenül nagy pofátlanság -a tervező részéről- ugyanabba az utcába tervezni.

Szerintem beszéljél a másik tulajjal is, csak nem akar ő is egy ugyanolyan házat a szomszédságban.

2021. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
Szóljál a tervezőnek, hogy feljelented, mert a te egyedi ötleteidet használta fel.
2021. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

"Ügyes"


A te általad már kifizetett terveidet másoknak is eladja.

Nem nevezném erkölcsös dolognak.

2021. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak hogy tervezhet, de a legtöbb építész megragad egy stílusnál a pályafutása derekától. Makovecz egész életében kb. 1 féle családi házat tervezett - sőt, még a Makovecz-követők is tök ugyanazokat a terveket csiszolgatják különösebb változtatás nélkül mind a mai napig.
2021. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem, hogy ezzel most mi a gondod?

Hacsak nem helyeztetted "szerzői jogvédelem" alá az elképzeléseidet, akkor azokat bárki felhasználhatja!

Ha elmegy hozzád valaki, szomszéd, ismerős, de akár csak egy vízszerelő és pontról-pontra lemásolja és megépítteti a látottakat, azzal sem tehetsz semmit.

Egyébként biztos van még az országban tőled függetlenül is hasonló ház, miközben kicsi az esélye, hogy ugyanazok az emberek fordulnak meg nálatok.

Ezen az alapon több millió ember reklamálhatna, aki sorházban, panelben, Kádár-kockában lakik.

Nem vagy te egy Makovecz Imre, higgadj le!

2021. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen pontosan ez zavar, hogy én felkereste egy tervezőt, hogy tervezzünk egyedit, nyilván meghallgatta mit szeretnék, mik az ÉN SAJÁT elképzeléseim, és ő ezt lerajzolta, megtervezte.

A házat díszítő elemek is pontosan ugyan azok, ugyan abba a 3 különböző szín kombinációba.

Ha tetszik nekik, kérdezzenek meg róla, hogy mit szólnék hozzá ha lenne egy kisértetiesen hasonló ház 3 telekkel arrébb…

A legtöbb tervezőhöz képest, ő pontosan 2x annyiért tervez.

Még ha ez jogilag helyes is, pofátlanságnak gondolom.

Sajnos azzal az emberrel, akivel valószínű közel egy helyen fogunk lakni, indítsam így a viszonyt?

2021. okt. 20. 11:30
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Komolyan nem értem, mi a bajod. Jogilag semmi keresnivalód nincs az ügyben. Nincs is ügy.
2021. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

"egy helyen fogunk lakni, indítsam így a viszonyt?"


Mármint hogy? Mi ebben a pofátlanság?

2021. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!