Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tervezhet a tervező 2x ugyan...

Tervezhet a tervező 2x ugyan olyat?

Figyelt kérdés

Kb fél éve lettek kész a házunk tervei. Sok-sok részletet találtam ki, ami a terveken meg is lette valósítva(első sorba külsőleg).

Ma feltett ugyan ez a tervező a honlapjára egy kb 90% ban ugyan olyan házat mint a mienk. Mind alaprajzra, mind külsőleg, sőt a szinek kombinációja is pontosan ugyan az.

És ha mind ez nem lenne elég, azt a házat is a mi utcánkba tervezte.

Van bármi jogom arra, hogy amit én megálmodtam, azt ne rajzolja meg másnak is?



2021. okt. 20. 10:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Bárhol megtervezhet egy ugyanolyan, illetve hasonló házat. Ha az ügyfélnek pl nincs konkrét elképzelése, akkor a terveiből mutat neki, és ha tetszik neki, akkor ugyanolyan joga van hozzá. Kb ennyi, hiába vagy felháborodva.
2021. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%
A tervező mérnöködnek szerzői joga van rá még akkor is, ha adtál neki ötleteket. Ön tervezhetett volna másként is, de Neked EZ KELLETT. Te viszont nem tudtál volna nélküle tervezni. Nyugodj bele.
2021. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező!

Sajnos rossz fórumon írtad ki a bánatodat.

Mert mint láthatod, aki veled ért egyet azt jól lepontozzák.

Nem is csoda, hiszen az itt válaszolók java része nem is érti az "egyedi" problémádat, hiszen tök egyforma kis panelben élnek, tök egyforma ikeja bútoruk van, tök egyforma a laminált padlójuk és tök egyformán sivár proli életet élnek.

Mivel esélyük sincsen egy normális életre egy családi házban ezért irigyek még a "gondjaidra" is.

Az ő mindennapjaikat lefoglalja az állandó harc a szomszédokkal meg a közös képviselővel.

A terveződet meg vágd orrba.

Megérdemli.

2021. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%
Annyit azért még hozzátennék, hogy ha nem bizonyos határokon belül hasonlót tervez akkor valószínűleg engedélyt sem kapna. Ezt kulturális örökséget magasabb szinten művelő országokban annyira véresen komolyan gondolják, hogy a vidéki olasz vagy francia önkormányzatok még a tetőcserép helyi származását is előírhatják, de Magyarországon is vannak olyan védett településképű falvak, városrészek ahol simán visszadobja a településépítész a tervet, ha nagyon kilóg a sorból. Alapvetően az egységes, kollektivista összképre ösztönzik a tervezőket - nem pedig a végtelen egyediségre -, aminek az építészed eleget is tett.
2021. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy már korábban is tervezett olyat, mint a tied!
2021. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerződésben mi szerepel? Amúgy megértem a kérdező problémáját, mert például ha egy egyedi színházról lenne szó vagy hasonlóról, akkor milyen lenne már, hogy a tervező ugyanazt megvalósítja a konkurenciának is? Hogy nézne már ki, hogy én, Kiss Pista felhúzok egy saját boltot a Spar dizájnterveivel? A kérdés csak az, hogy szerepelt-e a szerződésben, hogy az a dizájnterv a te tulajdonod?
2021. okt. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!