Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol lehet feljelentést tenni...

Hol lehet feljelentést tenni a műszaki ellenőr ellen?

Figyelt kérdés
A házunk több hónapja hogy elkészült de nem kapunk lakhatásit mert az összes papírunk a müszaki ellenőrnél van aki nem adta le az építésügyön...Azt mondta hogy leadta még decemberben de bent voltunk és nincs nyoma...nem tudunk vele kommunikálni, nem veszi fel a telefont, nem ér rá,..stb. Ilyenkor mit lehet tenni, hova lehet fordulni--főleg azért hogy más ne válassza magának...most ott tartunk hogy visszaadja a papírokat és csináljunk amit akarunk vele..(?)
2022. febr. 28. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megbízóját kell perelni, ő a felelős az alkalmazott/megbízott munkájáért. Ha nem építőipari cég keretén belül tevékenykedett, hanem ti bíztátok meg, akkor küldjetek neki egy emailt, vagy SMS-t, hogyha X dátumig nem kapjátok meg a dokumentációt, akkor megy a feljelentés.

Azonnal meglesznek azok a papírok!

2022. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vállalkozó- nincs főnöke. Ma is ígérte hogy jön 9- re a papírokkal de semmi. Félek feljelenteni ki tudja hogy tud ártani nekünk ha mindenünk nála van. Dühítő ez a tehetetlenség. Építési kamara vagy valamilyen fogyasztóvédelem jutott eszembe… gondoltam hátha van itt valaki aki hasonló cipőben volt…
2022. febr. 28. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki bízta meg? Ti, vagy az építési vállalkozó, aki a házat építette?
2022. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki ellenőrt az építtető bízza meg! Én simán bejelenteném, hogy semmit nem csinált, sajna vannak ilyenek, mert nem csinál semmit, csak aláír és a doksikkal nem foglalkozik, szerintem nincs is kész semmi.
2022. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De az építtető lehetek én is, meg egy generál kivitelező is. :) Az a baj, hogy laikusként az ember nem gondol bele, hogy addig visszatartok egy x összeget, amíg a ház papírjai is rendeződnek. Utólag futni a dolgok után, már nehéz...

A kamaránál lehet bejelentést tenni, de nem biztos, hogy elérsz vele bármit is.

Ezen felül pedig érdemes megnézni a szerződést, amit aláírtatok, ki mit vállalt, milyen fizetési ütemezéssel. Az alapján el lehet indulni, hogy van-e mibe kapaszkodni. Ha nincs, akkor én inkább arra fordítanék energiát, hogy hogyan oldjuk meg a helyzetet.

2022. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Generalkivitelezo nem “èpittetô” hagyjuk mar ezt a kozszajon forgo baromsagot.

Epitteto az aki valakivel epittet valamit.

2022. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És te, aki megveszel egy félkész házat pár fotó és tervek alapján, mikor lépsz a képbe építtetőként?
2022. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy mi magánemberként építkeztünk és bíztuk meg az illetőt. Csinálta rendesen is a dolgát-volt szerződés és fizetési ütemezés is. Nem hibázott itt senki ebből a szempontból..csak az illetőnek lett szerintem valamilyen mentális problémája és ebből adódoan nem is tudja befejezni azt amit elkezdett de ennek nincs tudatában. Mi is azt tettük amit itt is javasoltak--a megoldásra koncentrálunk---kerestünk mást-aki pár óra alatt leadott badott mindent--persze sok felesleges kört kell futnunk--de szeretném valahol jelenteni hogy más ne fusson bele..azért kérdeztem. De a kamarához fogok majd menni...:( köszönöm a válaszokat!!
2022. márc. 22. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Az építtető az építtető mindig. Ha félkészig csinálják akkor is, ha befejezik, akkor is. A műszaki ellenőrből lehet több is.
2022. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!