Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Két szoba között a hangszigete...

Két szoba között a hangszigetelés mennyire megoldható,ha egybenyíló ajtó miatt jön át a zaj?

Figyelt kérdés
Egy üvegajtó van a két szoba között,azt az ajtót nem használjuk semmire, viszont a hangok nagyon átszűrődnek. Milyen módszerrel lehetne megoldani?

2022. máj. 15. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiszedni az ajtót és befalazni.
2022. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor gondolom rendes téglával végigfalazva jól szűrné a hangot
2022. máj. 15. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha befalazod, okvetlenül kösd be a téglákat a létező falba mindkét oldalon!

Vagy vedd ki az üveges rést, tetess be helyébe falemezt és szigeteltesd úgy, mint sok ajtó van szigetelve hangtompítás elérésére. Még némely lakások bejárati ajtaja is van szigetelve. A miénk is, de már így vettük.

2022. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy oldottuk meg, hogy az ajtókeret bent maradt, az ajtólap helyét pedig kőzetgyapottal töltöttük ki, aztán gipszkartonoztuk a "tetthelyet".

Nálunk ez azért volt előnyösebb megoldás, mert elképzelhető, hogy a köztes ajtó majd még használatba lesz véve, illetve az átalakítást takarják a bútorok, így esztétikailag sem zavar be, hogy ott nem teljesen sima a fal. Jóval kevesebb munkával járt, mint a befalazás és tökéletesen működik.

2022. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es megkérdezhetem egy olyan munkálat nagyjából mennyiből jön ki? Jobban ki lehet jönni belőle anyagilag,mint a befalazással?
2022. máj. 15. 16:13
 6/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
2022. máj. 15. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

(#4 folyt.) Sajnos nem tudok neked pontos számokat mondani, nálunk majdnem 5 évvel ezelőtt volt a felújítás. Anyag nem sok kell hozzá, csak néhány kőzetgyapot tábla és gipszkarton lap (esetleg glett, festék és néhány szegőléc, ha fontos, hogy hogy néz ki, nincs takarásban). A fúró és a csavarok adottak voltak a méretre vágott gipszkarton lapok keretbe rögzítéséhez. Édesapám volt a "szakember", így a munkaköltségről sem tudok nyilatkozni, én vacsorával és tankolással "fizettem" a fáradozásaiért. 😅

Szerintem jobban kijön, mind időben, mind pénzben, mert lényegében egy délután alatt kivitelezhető munkáról beszélünk, ha csinosítgatni kell, akkor is max. két nap. És könnyen bontható, visszaállítható az eredeti állapot.

2022. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én még annyit hozzátennék, hogy a gyapot és gipszkarton kombó valóban gyors és viszonylag olcsó megoldás, de olyan szintű zajszigetelést ne várj tőle, mint egy téglafaltól. A mi lakásunk tetőtéri, így itt csak gipszkarton jöhetett szóba. Az első időben, mikor átköltöztünk ide a téglából, nagyon furcsa volt megszokni, hogy minden sokkal jobban hallatszik. Viszont egy sima ajtónál kétségkívül jobb.
2022. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!