Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy újépítésű mobilház valóban...

Egy újépítésű mobilház valóban "proli"?

Figyelt kérdés

A mostanában épített divatos mobilházakra gondolok.

Például egy fiatal párnak akiknek amúgy sincs szükségük nagyobb házra, viszont a panellakás méret mellé szeretnének udvart, kertet is és mobil jellegéből kifolyólag viszonylag könnyen bővíthető.


Az ilyen mobilház valóban elég "prolis" megoldás? Bár egyik ismerősöm szerint ami nem panel és új az minden csak nem proli.



2022. júl. 6. 21:54
1 2
 1/15 Japán Gulyás ***** válasza:
18%

Nem is kell, hogy legyen egy új építésű mobilházad - ha olyan körökben mozogsz ahol a mobilház ötlete divatos az már önmagában proli.

Amúgy nem tudom miért csak a panelt tudják megélni az emberek, mint a nyomorúság szélsőértéke, eleve a panellakásnak nem lehet konkurenciája a mobilház, vagy akkor mobil társasházi lakásról lenne szó? Olyat még nem láttam, bár ez tényleg nagyon úgy hangzik, mint egy harmadik világbeli hajléktalanszálló koncepciója. Lakást lakással hasonlítsunk össze, házat meg házzal, hiszen a lakótelepen nem fogsz tudni mobilházat telepíteni, a zártkerti övezetben pedig nincsenek panelek. Akkor legyen a mobilház konkurenciája a Kádár-kocka amiből még mindig van úgy 2 millió az országban; s igen - a Kádár-kocka 50 évesen is kevésbé proli, mint egy mobilház, ha felújítod akkor meg semennyire nem az.

2022. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Japán Gulyás ***** válasza:
51%
Ezt a könnyen bővíthetőt meg pláne nem értem - ha kell egy új szoba akkor jön a lakatos és kibontja az oldalát, hogy hozzátoldjon még 40 folyóméter acélt? A mobilházon amit úgy terveztek, hogy egy adott űrmértékben legyen közúton vontatható/szállíthtó?! Mókás lehet, mikor rájönnek, hogy a bódé elvesztette mobilház jellegét, mert hozzátoldás után nem fér el az úton.
2022. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

#1-2

Eléggé egysíkúan gondolkodsz erről!

EZ IS mobilház:

[link]

2022. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
"proli". Őszintén, ha ez izgat ne vegyél. Azt és olyant vegyél, ami neked jó. A többi meg ki a rossebet izgat! És itt győzzenek meg erről vagy ellentettyéről? Ugyan már!
2022. júl. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a panel hogy jön ide.

Egy dohos putrihoz képest a mobilház is palota.

De mondjuk egy jól felújított kádárkockával már nem versenyezhetne.

2022. júl. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Japán Gulyás ***** válasza:
27%

#3: Pontosan ilyenekre gondoltam - az USA-ban már nagy múltja van ezeknek, s tipikusan a lecsúszott fehér munkásosztály veszi őket. Mikor hozzájutnak lehet, hogy még nem is prolik - de mire eltelik 1-2 évtized biztosan azok lesznek, mert a mobilház értéke garantáltan csak csökkenni fog egy hagyományos ingatlannal szemben. Gyakran arra sincs pénzük, hogy elvontassák őket pár ezer dollárért egy új telekre. Kifizettek majdnem annyit egy házért, mint amibe egy hagyományos építésű kerülne, viszont mikor mondjuk egy megváltozott élethelyzetbe kerülnek (kirepültek a gyerekek, mennének nyugdíjba, új városban kaptak munkát, stb.) és költöznének ott állnak bármiféle vagyon nélkül, míg mondjuk aki jelzáloghitelt vett fel ahogy ott szokás legalább az ingatlana értékét magáénak tudhatja. Ez a prolisodáshoz vezető garantált út - aki 20 éve vett egy panel lakást és ma eladja az hozzájut 30-40-50 millió forinthoz, aki meg 20 éve vett egy mobilházat az ma legfeljebb a roncstelepre tudja betolni.

Nem arról van szó, hogy ne lehetne ezekben a házakban megélni vagy hogy ne lennének csinosak, szépek - de ez legfeljebb cifra nyomorúságnak számít, mint sem annak, hogy valóban van egy fancy ingatlanod, mert hogy eleve nem is ingatlan, hanem egy túlfejlett lakóautó.

2022. júl. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Van egy építésügyi szakszótáram, a "profil" után a "puttó" jön. "Proli" nincs.
2022. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

#6

Ebből a megjegyzésedből következtettem arra, hogy még véletlenül sem arra gondoltál, amit belinkeltem:


"...ha kell egy új szoba akkor jön a lakatos és kibontja az oldalát, hogy hozzátoldjon még 40 folyóméter acélt?"


hanem ilyenre gondolsz:

[link]


mert egyébkén értelmetlen a gondolat a "betoldás 40 folyóméter acéllal", mivel az általam linkelteket kész, funkcionális modulokkal bővítik.

De ez le is van írva, csak el kellett volna olvasnod.


Amerika egyébként nem igazán jó példa az én linkemre, mert ott a több millió dolláros házak is könnyűszerkezetesek. Viszont az általad elgondolt lakókocsi telepekre igaz lehet a leírásod, de a kérdés nem ezekről szólt.

Ez a címből és az ezt követő első mondatból kiderül!


A Kérdező könnyűszerkezetes, kész modulokból összerakott házról beszél, nem egy kerekeken guruló rozsdásodó romról.

2022. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as által linkelt mobilházak bármelyikében, ami nagyságban megfelel

(a "nature" modellek 100-120 m2-esek), boldogan "elproliskodna" innen (is)egy átlag jövedelmű bárki.

Én is, pedig én/mi az átlagnál jobban keresünk.

2022. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

még mielőtt építészeti vita kerekedne, jó lenne pontosítani, mit is jelent prolinak lenni? ...ami, mint tudjuk, nem biztos hogy azonos a proli fogalommal..

Vigyázni kell a proli használatával, mert könnyen fasiszta jelleget ölthet, és félreértik.


A mobilház eredete, amit a kresz szabályai szerint a kijelölt ingatlanra szállítanak, és ott daruval ráemelik a szintezett kockákra..nincs semilyen bonthatatlan kapcsolata a talajjal(például beton alap)

2022. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!