Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkeznétek olyan helyen,...

Építkeznétek olyan helyen, ahol az utca tele van palatetős házakkal? Mi van ha elkezdik lebontani őket?

Figyelt kérdés
2022. júl. 18. 10:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Azbeszt miatt aggódsz, ugye? Teljes aránytévesztésben vagy. Ha elbontanak egy tetőt az utcádban, az rád semmiféle veszéllyel nem jár. Sajnos, a félelem gátolja a differenciált gondolkodást. Neked csak annyi van meg, hogy azbeszt = halál. Noha számos körülmény teljesülése esetén veszélyes csak, és ezen körülmények közül egyik sem teljesül, ha te csupán egy, az utcában lakó ember vagy.
2022. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

De általában nem tartják be az előírásokat a tetőleszedésnél, tehát ha akkor porzik és az ott lakók belélegzik az mennyire veszélyes?

Egyébként igen, az azbesztre gondoltam palatető esetében.

Milyen körülményekre gondolsz ami veszélyt jelentene?

2022. júl. 18. 10:43
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Az égegyadta világon semmi bajod nem lesz, ne parázzál már az isten szerelmére! Én palásban lakom, a melléképületeken is hullámpala van.
2022. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De ha bontják, akkor van gond nem? Ha rajta van és nem bontják akkor nincs. De ezek a tetőfedő anyagok már régiek és bmikor cserére érettek lesznek. Főleg a kocka pala, amim törékenyebb vagy tévedek?
2022. júl. 18. 11:36
 5/26 anonim ***** válasza:
13%
Törj ketté egy palát és nézd meg, hogy porzik-e. Nem fog. Ha annyira rinyálsz akkor amíg lebontják azt a tetőt elmész otthonról. Max fél nap. Kitalálom: de az akkor keletkező por (ami nem keletkezik) még ki tudja meddig terjenghet a levegőben! Igazam van?
2022. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5: igen pl erre is gondoltam, amit írtál :), vagy esetleg pont a kertbe/udvari dolgokra száll rá...

vagy én nem is tudok róla (miért is jelentenék be) hogy mikor bontják a tetőt, reggel elmegyek, délutánra már leszedik, közben meg nyitva az ablak...

2022. júl. 18. 13:20
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
Paranoiás vagy, nem neked való ez a világ, ahol bármerre nézel veszélyek leselkednek rád. Aki évekig darabolta flex-szel a palát mindenféle védőeszköz nélkül annak TALÁN lehet baja. Neked semmi. De bánom is én, rettegj.
2022. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Palát, mivel veszélyes hulladéknak számít, ritkán bontanak, drága a hulladéklerakás.Ráléceznek, és úgy rakják rá az új tetőfedést, ha stabilak a szarufák, akkor cserepet, ha nem annyira, akkor hullámlemezt, ritkábban bitumenes lemezt.
2022. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%
Ha azt látod, hogy valahol bondják a palát "normál" építőmunkások, akkor azonnal hívd a hatóságokat.
2022. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
szinte mindenhol úgy? vagy te láttál beöltözve munkásokat?
2022. júl. 18. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!