Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkeznétek olyan helyen,...

Építkeznétek olyan helyen, ahol az utca tele van palatetős házakkal? Mi van ha elkezdik lebontani őket?

Figyelt kérdés
2022. júl. 18. 10:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A hullámpalát le lehet óvatosan szedni, hogy ne törjön, de általában a kert végében áll halomban, mert leadni senki nem akarja.

De a sima rombusz palát ha szakszerűtlwnül bontják, akkor száll az azbeszt rendesen

2022. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%

A múlt héten pont a szomszédomnál bontották le a palatetőt.

4-5 ember egyszerre verte szét kalapáccsal a palát, csak úgy szállt a por.

Főleg akkor volt nagy azbesztpor, amikor ledobálták a törött paladarabokat a tetőről a földre. Meg akkor is, amikor belapátolták egy nyitott furgon platójára.

Állítólag már vagy 30 éve ezt csinálják, és heti 2-3 palatetőt elbontanak.

Lehet, hogy rosszul láttam, de nagyon úgy tűnt, hogy még élnek...

2022. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 L.. István ***** válasza:
42%
#12: Szerintem nem a pala/azbeszt porzott, hanem tényleg a rajta/alatt meg a tetőn lévő por. Bontottunk mi is palatetős házat, semmi azbesztport nem láttam.
2022. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%
Én két honapja javítottam a tetömet, mert a jégeső jó pár kockapalát összetört, kalapácsal törtem jobban összes, hogy kitudjam szedni, de nem porzott. Régen sarokcsiszolóval vágtam a hullámpalát, na akkor volt por, a fejem is tisztapor volt, még élek.
2022. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
22%
Pont a palatető zavar téged ember? Van róla fogalmad, hogy ételben mennyi mérgező dolgot megeszel? Ha ezt tudnád, akkor könyörögnél, hogy inkább palatetőt bontsanak melletted.
2022. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
30%
Számomra is hihetetlen hogy az emberek a palatetős házak miatt aggódnak, amikor telente tonnaszámra égeti mindenki a bútorlapot, műanyagot, ruhákat, fáradt olajat. 1000x mérgezőbb, rákkeltőbb vegyületek keletkeznek mint az azbeszt szálak.
2022. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az élelmiszerben is van sok nem oda való összetevő, és a levegőszennyezettség is káros, az azbesztszálra azt írják, hogy akár egy belégzése is komoly gondot okozhat. emiatt írtam h tetőcserénél sok azbesztszál a levegőbe kerülhet.
2022. júl. 19. 10:43
 18/26 anonim ***** válasza:
63%

#13: "semmi azbesztport nem láttam"

Ja a kohósalakból meg semmi sugárzást nem éreztünk :)))

Sajnos tényleg annál boldogabb valaki, minél butább.

2022. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
12: és te nem félsz hogy a szomszédban bontották és szállt a por?
2022. júl. 19. 12:32
 20/26 puritan ***** válasza:
28%
A palafóbiásoknak elmondanám, hogy néhány évtizeddel ezelőtt a városi vízvezetékrendszerek mind eternit csövekből készültek. Tudod, eternit=pala. Ezek nagy része most is üzemel, ezeken keresztül kapjuk az ivóvizet. Már meglehetősen elhasználódott állapotban vannak, el is törnek gyakran. Emiatt miért nem aggódik senki? Pedig a víz kioldja a csövekből a sok mérget, és jól megisszuk, meg húslevest főzünk belőle.
2022. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!