Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszigetelésnél az a jó minél...

Hőszigetelésnél az a jó minél vastagabb?

Figyelt kérdés
Nézegetem most a hőszigetelséhez való lapokat hát nem olcsó pláne,hogy 100négyzetméter szintes házra kéne,aránylag olcsón 5cm es elméletileg nikecellt találtam gondolom a drágább vagy vastagabb cuccok másabb anyagokból vannak.Érdemes 5cm-est venni vagy minél vastagabb mondjuk 10cm legyen?

2022. júl. 31. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
10cm alatt nem érdemes.
2022. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%

paneleket újabban 20 cm-essel szigetelnek.


Egyedül állok a véleményemmel, de szerintem a 3 cm pont elég, ha hőhíd nélkül van felrakva. Így készült a házam is húsz éve, azóta is kiváló a hőszigetelése)

Elegendő megfogni a mélyhűtő láda külső burkát...ben -18, a kinti burok kamrahőmérsékletű(+18)...a láda 3-4 cm vastag habbal van szigetelve. A mostani svéd hűtőnk csak 3 cm vastag szigetelésű.


Lehet, hogy 10 cm jobb lenne? Nem tudom.


Ez is azt jelenti, hogy marhára nem értek hozzá.

2022. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
10 cm a minimum, de akár a duplája is mehet. Figyelj a hőhidak takarására is.
2022. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi 20cm grafitosat tettünk, ami az 'U' értéket tekintve kb 26cm fehérnek felel meg. Persze minél vastagabb, annál drágább, de nem így kell nézni, hanem rendszerben. Kell indítósín, ragasztó, háló, megint ragasztó, alapozó, nemesvakolat plusz a munkadíj. A felsoroltak ára nem változik a szigetelőanyag vastagságával (talán max a munkadíj egy picit), így összességében nem olyan nagy extra kiadás az a pár +cm. Azt nem tudom, hogy kevesebbel milyen lett volna a fűtésköltség, de így jelenleg, 135m2-en hőszivattyúval átalányban havi 5600Ft. Szóval szerintem megéri a több.
2022. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
15cm vastagabbnak nincs értelme, olyan kevéssel hatékonyabb.
2022. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
15-20 cm érdemes, de csak akkor tusdsz ennyit jól felrakni, ha ablakcserével együtt csinálod, és ott is rendesen meg vam csinálva.
2022. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#2: a felület nem mindegy, egy nagy fagyasztóláda felülete 5-6 m2.

Egy családi házé meg csak a falakon 100-200 m2, plusz födém, plusz aljzat.

De a szellőztetés és ajtónyitogatás miatt, meg a kisebb külső-belső hőmérsékletkülönbség miatt vegyünk egy hűtőszekrényt, amelyik modern, az is benyel közel 1 kWh-t naponta ekkora méretben (5 m2 felület)

Ha a hátadat úgy szigeteled, mint egy hűtőszekrényt, akkor ha a téli átlag 7 fokban bent 25 fokot akarsz, akkor kb ugyanaz a delltaT, mint egy lakásban levő hűtőszekrény, csak a felületed kb 50-100x akkora. Napi 100 kWh az havi 3000.kWh télen.

Nyilván ezt ki lehet köhögni, de nem kevés, főleg a mostani gáz és tüzifa árak mellett.

A hőszivattyú 5-10M beruházásról nem is beszélve.

2022. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6/


Gondolom előtte ablakcsere nem szigetelés után?

2022. júl. 31. 22:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az ablakokat rendesen be kell tenni, megcsinàlni, utána a szigetelés.

Ha az ablak nem jól lesz berakva, az ablak környéke máris penészedhet.

2022. aug. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

20 éve azt mondták 5 cm, tíz év mulva meg 30 lesz a minimum☺

A nikecell egy filléres anyag, hungarocell kb, azóta drága mióta szigetelnek vele. Grafitos miért drágább? Mert van benne 20 g grafit??

Üzlet az egész.

2022. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!