Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszigetelésnél az a jó minél...

Hőszigetelésnél az a jó minél vastagabb?

Figyelt kérdés
Nézegetem most a hőszigetelséhez való lapokat hát nem olcsó pláne,hogy 100négyzetméter szintes házra kéne,aránylag olcsón 5cm es elméletileg nikecellt találtam gondolom a drágább vagy vastagabb cuccok másabb anyagokból vannak.Érdemes 5cm-est venni vagy minél vastagabb mondjuk 10cm legyen?

2022. júl. 31. 15:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#10: a semmihez képest óriási különbség az 5cm.

Viszont ha nem kvázi ingyen van az energia (szén, fa, gáz, villany vagy akármivel fűtesz) akkor már erdemes kicsit számolgatni, 15-20 cm simán indokolt lehet.

2022. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen.

Kőzetgyapotos téglában van 35 centi. Nem lenne drága azzal csinálnám tuti.

2022. aug. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

10/


De ugyan ezt látod mindennél autó vagy műszaki cikk pl filléres műanyag cuccokat több ezerért vagy több százezerért adják hozzájuk.

2022. aug. 1. 14:25
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Szigetelés előtt mindenképp ajánlott az ablakcsere, ideális esetben 3as üvegezéssel - itt megjegyezném, hogy nem kell a végtelen légkamrás drága profilokra hajtani, az üveg fontosabb, mert nagyobb a felülete mint a toknak. Nekünk 6légkamrás kömmerling van, futur70 ha jól emlékszem, 4-14-4-14-4 melegperemes üvegezéssel, penésznek nyoma sincs.


A beépítése fal külső síkra történjen, lehetőleg minden oldalról toktoldóval, és a homlokzati szigetelés simán rátakar, ezzel még vonalszerű hőhíd sem keletkezik. A párkányt meg a 20as nikecellre kell tenni.

2022. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!