Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kálákában nyaraló építése?

Kálákában nyaraló építése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 500m2-es üres telkem üdülő övezetben és 9 millió forintnyi megtakarításom. Szeretnék építeni, építtetni egy 25-35m2-es kis tégla nyaralót (nappali+konyha, háló, fürdő, wc). A jelenlegi kivitelezési költségek miatt úgy látom, hogy a megspórolt összegem semmire nem elég. A családunkban többen is régen megépíthették saját házukat szakember támogatásával. Úgy olvastam, hogy a kaláka jelenleg nem tiltott. Műszaki beállítottságú ember vagyok nem riadok vissza az ilyen jellegű munkától, lakásom és szüleim házát saját magam egyedül újítottam fel teljesen mindenre kiterjedően. A nyaralót hivatalosan megterveztetve és építész műszaki ellenőrrel megegyezve, minden munkafolyamatra terjedő ellenőrzés és szakmai segítség mellett megépíthetném-e saját magam? Munkámra igényes ember vagyok. Az általam elvégzett folymatoknál csak is a maximális minőség az elvárt, nem csak összedobni akarom.

2022. aug. 5. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
80%

8!

Szép levezetés, de kivitelező szemszögéből nézve csak a problémája lenne veled...


Én generál kivitelezőknek adok munkát ipari szinten. Profi csapatok dolgoznak, de a projekt vezetőik így is napi 10-12 órában, heti 7 napon keresztül idegeskednek miattuk. Ünnepnapokon sokszor 24 órában dolgoznak... mivel vannak munkák amiket csak álló gyáregységnél lehet elvégezni. Ezek a napok pedig az ünnepek!

Így esélytelennek látom, hogy a betanított munkásokat pátyolgatnák a projektesek, nincs nekik arra idejük, de főleg türelmük. Ha meg mégis, az csak azt jelenti nincs munkájuk, azaz szarul dolgoznak! Ráadásul bármi történik egyből őket veszik elő...


Teljesen mindegy, hogy ezek a cégek házakat építenek vagy ipari gépészetet, a szervezettség és a szaktudás mindennek az alapja.

2022. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!