Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pala és azbeszt kérdés....

Pala és azbeszt kérdés. Mennyire veszélyes így?

Figyelt kérdés

Adott egy sátortetős kockaház. Eddig pala volt rajta, ami cserélve lett cserépre. A pala, amikor le lett szedve nem kívülre, hanem belülre a padlástérbe lett betéve. Elég sok eltörött, illetve ugye majdnem az összesnél a szögelésnél repedt leszedéskor. kb. 170 m2 paláról beszélünk. Nyilvánvaló, hogy ez nem lesz a padláson tárolva. Van egy cég, aki Marcaliba a veszélyes hulladéklerakóba elviszi. Adnak egy konténert, abba kell belepakolni és már viszik is. A cserép már fent van a házon.


A kérdés az, hogy a padláson mennyire lehet mászkálni a sok törött pala között? Illetve hogy hogyan érdemes onnan lehozni? A lehozás során sajnos végig kell menni vele a házon. A jelenlegi ötlet az az, hogy egy nagy utazótáskába pakolunk amennyi belefér és becipzározva több körben lehordjuk a konténerbe. Ez mennyire életképes? Illetve, ha lehoztunk mindent a padlásról, akkor ott utána mennyire lehet közlekedni? Illetve a házba a táska külseje mennyire szórja szét az azbesztet?



2022. aug. 22. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
először is sok maszk kell. A lehordást én is próbáltam, a harmadik forduló után megúntam, kibontottam a tetőt, és egy barkácsolt csúszdán leküldtem a hulladékot. Ezt előtte fejben meg kell szervezni, aztán gyorsan dolgozni. A légutakra kell vigyázni, jól záró meszkok kellenek.
2022. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
még annyit, hogy legyen kéznél finom vízpermet, ami csökkenti a port, de egy szellőzőventillátor sem ártana...persze kifelé fújja port..
2022. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

" egy szellőzőventillátor sem ártana...persze kifelé fújja port.."


...és egyenletesen szétterítené a kertben meg az egész környéken, hogy az egész családnak és minden szomszédnak is jusson a finom palaporból.

Ügyes.

2022. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A hivatalos magyar építési szabályok szerint palát egyszerre maximum 10 kg-ot lehet vinni, végig kézben, fejmagasság alatt tartva, eredeti helyétől a konténerig, lerakás nélkül.


Ehhez képest egész életemben soha nem láttam ilyet sehol.


És persze mindezt teljes védőfelszerelésben.

2022. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
70%

Gyerekkorban egy telken ugráltunk rajta, élveztük hogy könnyen törik. De sok helyen, pl Ukrajnában mai napig sifertetős a legtöbb ház.

Tehát annyira nem kell beszarni tőle, mint ha Csernobili anyag lenne

2022. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Veszel egy adag kukazsákot, (60 literes jó)annyit kibír, hogy amit beleraksz, azt úgy kiviszed, aztán azzal kivágod a konténerbe.
2022. aug. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg ide jutott a palával való rémisztgetés?


Remélem, csak azért cseréltétek le, mert pala.

2022. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

170 m2, az jó pár mázsa. Kézben lehozni, jó kis munka lesz!

Amúgy ennyire nem kell rettegni tőle. Attól hogy megfogod lehozod a konténerbe rakod, nem kell szkafander és légzőkészülék és nem kell mindent elégetni sem, ami hozzáért. Ennyitől nem fog porzani. A lényeg hogy pl ne vagdossátok felx-szel! Ha véletlenül eltörik egy, attól még nem kell beszamócázni!

Mindenképp lehoznám, már csak azért is, hogy ne terhelje feleslegesen a födémet.

2022. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Jó nagy baromság volt a padlásra rakni, már ne is haragudj. Eltávolításnál kellett volna kapásból levinni, ha akkor még nem volt konténer az elszállításhoz, akkor fel lehetett volna stócolni az udvaron. Na mindegy, most már ez van.

Én biztosan nem a házon keresztül vinném le, és nem a veszélyes por miatt, ha viszitek, és nem kezditek el tördelni, darabolni a házban, akkor semmi bajt nem okozna. Hanem mert borzasztó macera lenne ennyit úgy lehordani. Inkább a tetőt érdemes megbontani egy darabon.

2022. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!