Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Puffertartály és kazán közé...

Puffertartály és kazán közé visszacsapószelep?

Figyelt kérdés

A kazán és a puffer közötti részre az előremenőre is kell visszacsapó és a visszatérőre is vagy csak az egyikre?


Csőtermosztátról szeretném vezérelni a kazánt ami az előremenő csőre van szerelve, ami után kb 1méterre lenne egy visszacsapó szelep közvetlenűl a puffertartály csonkjánál.


A kazán visszatérőjén lesz a szivattyú viszont ha az előremenőre is rakok visszacsapót félek, hogy nem tudja megnyitni majd a szelepet.


A visszacsapó szelep behelyezése a rendszerbe azért indokolt, hogy ha leégett a tűz a víz ne tudjon vissza áramolni a kazánba mert így elhűlne a tartály.



2022. szept. 23. 13:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10-es vagyok! Jó a link, minden jól látható rajta, a visszacsapó szelepek is.
2022. szept. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
39%

Nálam az előremenőben van.

Ha valaki attól fél, hogy nem nyomja át, akkor lengőnyelves visszacsapószelepet kell venni.

Nem olyan hülyeséget, hogy kiveszik belőle a rugót.


Puffert csak hőfokkülönbség vagy füstgáztermosztáttal lehet vezérelni.

2022. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szeretném meg kérdezni miért ragaszkodsz a cső termosztáthoz, ha lessz puffered? Gondolj bele, mondjuk indítanád a szivattyút 50 foknál. Okés! Szépen fűtöd a rendszert 70-80 fokig, és amikor a visszatérő víz melegebb lesz az indítási (50) foknál mi állítja meg a szivattyút?! Mindig tekergeted a termosztátot? Ezért írja a 12-es is hogy hőfokkülönbség (diferenciál) termosztátot kellene használni. Az én saját tapasztalatom a visszacsapó szeleppel kapcsolatban, nálam rugós van, egyenlőre jól működik. Nálam a szivattyút és a visszacsapó is a visszatérő ágban van, bár az elképzelésed nem rossz hogy a szelepet az előre menőbe rakatnád a pufferhez.
2022. szept. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 mindentudó99 ***** válasza:
0%
#12 Működík tökéletesen így is. Nem tudom mit rugózol ezen hogy nincs benne rugó.
2022. szept. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14# Nem tudom mire gondolsz. Nem a te hozzá szólásodra reagáltam! Nálad ki van véve a rugó aztán kész.
2022. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

A link szerinti bekötés erősen nem ajánlott! Szivattyú vagy keverő szelep hibánál ez a kazán bizony felforr.

Előremenő ágból 3/4" csövel leágazol bele egy 60°c ESBE szelepbe. A szelep 60°c oldalára mehet a szivattyú. A szivattyú kimenetét visszakötöd a visszatérő fő ágba. A fő ágba teszel lengőnyelves visszacsapót, hogy ne a tartály felé áramuljon a víz.

A vezérléshez egy közönséges füstgáz kapcsoló kell. A szivattyú addig jár amíg meleg a kémény. Nem kell túlgondolni.

2022. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16-os Tehát arra utalsz hogy a szivattyút és a keverő szelepet kerülő ágban kellene rakni. Igaz? Bár nálam két szerelő se óhalytotta úgy megcsinálni.
2022. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
2022. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

[link]


A vezérlés a szivattyúhoz. Semmi elektronika. Tutibiztos. De még ha beégne az érintkezője, akkor sem fog történni semmi, hiszen a szivattyú nem a főágban van.

2022. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. 18-as! Igen, így be kötve lenne az én rendszerem is "bolond" biztos. De sajnos a szerelők inkább a biztonsági hűtőkört részesìtik előnyben a logika és az egyszerűség helyett. A füstgáz termosztátban azért nem vagyok olyan biztos.
2022. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!