Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Puffertartály és kazán közé...

Puffertartály és kazán közé visszacsapószelep?

Figyelt kérdés

A kazán és a puffer közötti részre az előremenőre is kell visszacsapó és a visszatérőre is vagy csak az egyikre?


Csőtermosztátról szeretném vezérelni a kazánt ami az előremenő csőre van szerelve, ami után kb 1méterre lenne egy visszacsapó szelep közvetlenűl a puffertartály csonkjánál.


A kazán visszatérőjén lesz a szivattyú viszont ha az előremenőre is rakok visszacsapót félek, hogy nem tudja megnyitni majd a szelepet.


A visszacsapó szelep behelyezése a rendszerbe azért indokolt, hogy ha leégett a tűz a víz ne tudjon vissza áramolni a kazánba mert így elhűlne a tartály.



2022. szept. 23. 13:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

13-as: Csőtermosztátot és egy szobatermosztátot kötöttem a pufferra, ha a házban elértem a kívánt hőfokot akkor a szobatermosztát lekapcsolja a puffer szivattyúját hiába van a tartályban mondjuk 60 fokos víz.

A visszacsapót a kazán előremenőjére szereltem amit a gravitáció is képes megnyitni (olyan 60 fokos víznél már magától megnyitja)

Viszont a rendszert 0.8bar nyomással indítottam ez fel megy 1.8barra de a vizem még csak 50fokos. Mekkora nyomást érdemes fújni a tágulási tartályba? (80 literes)

2022. szept. 26. 20:03
 22/25 anonim ***** válasza:

Hány liter víz van a rendszerben?

1000 literenként durván 150 liter tágulási kell.

2022. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
80 liter
2022. szept. 27. 05:26
 24/25 anonim ***** válasza:

21.


Itt a puffer-lakáskör vezérléséről beszélsz, amit korábban nem emeltél ki.


Mi a helyzet a kazán-pufferkörrel?

2022. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. A 24-es kérdése jogos! A másik. A tágulási tartály előfeszítési nyomásából lett gáz le engedve? Mekkora biztonsági szelep lett be építve?

Nálam például 1100-1200 liter víz van a rendszerben. Ehhez rakták 120 literes tágulási tartályt, meg egy 1,5 báros biztonsági szelepet. Mivel nálam nem engedtek le a gázból, 50-60foknál jobban nem mertem fűteni. Most nálam a víz oldal 20 fokon 0,6-0,7 bár nyomáson van, a tágulásit sajnos nem tudom, de jócskán engedtünk le belőle gázt kb 3-5 liter víz van benne. Szerintem hívd a szerelőt hogy állítsa be.

2022. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!