Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha az lenne minden álmotok,...

Ha az lenne minden álmotok, hogy felépítsetek egy saját házat, akkor mindenképpen belevágnátok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 16:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Pedig ha tudnád, hogy milyen sokan laknak teljesen egyedül ráadásul nagy méretű családi házakban.

Pl. az én baráti körömben szinte mindegyik -egyedülálló- férfinak saját, pár száz m2-es családi háza van itt Bp.-en.

(Van amelyiknek több is.)


Két okra vezetném ezt vissza:

1. Nem a gyíkon élték -sírás-rívással- az életüket.

2. Mindegyikünknek volt annyi esze, hogy nem nősült meg.

2022. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a fenébe ne tudnám, aztán sír a szájuk, hogy sok a rezsi.

A ház meg csak kívülről tűnik jónak, belül totálisan elhanyagolt, hiszen emberünknek nemhogy felújítani, de még állagmegóvni sincs pénze. Elfűti mindenét.

2022. dec. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen felesleges egy embernek 100+ négyzetméter szerintem. Nekünk nagy vágyunk, hogy egyszer építkezzünk, de egyelőre sem pénzünk, sem energiánk ehhez és megbeszéltük, hogy jelenleg amúgyis csak akkor mennénk ebbe bele, ha lennénk abban a helyzetben, hogy egyikünk felmondjon és csak a kivitelezőket "felügyelje".

Egyébként nem panaszkodom. Imádom a házunkat, ami egy régi kádár kocka. Az előző tulajdonos 10 éve teljesen kibelezte és felújította, így a műszaki tartalom pöpec. Az, hogy konyhát kell majd cserélni, vagy nem igazán tetszik a fürdőszoba burkolat, nekem már huszadlagos. Ezeken könnyű segíteni. Imádjuk a telket, igazából minden klappol, szóval nem menekülünk innen. Ha egyszer nagy lesz, sok lesz, nem jó helyen lesz, akkor elgondolkozunk azon, hogy esetleg építkezünk jobb helyre, kisebb telekre.

2022. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%

Nekem nemrég lett kész a konyhám, 3,7 millió volt gépekkel. Viszont a hűtőt és a mikrót az előzőből megtartottam.

Az hogy egyedül él valaki családi házban, az nem jelenti azt, hogy nincs pénze. A rezsiről meg annyit, hogy pl most decemberben eddig 63 m3 gáz fogyott fűtésre és melegvízre, állandó 22 fokon megy csak 21:00-7:00 között van vissza véve 20 ra. Öcsömnék a feleekkora albérletének több a rezsije.


(tudom lehet venni olcsóbban is konyhabútort...)

2022. dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

"Teljesen felesleges egy embernek 100+ négyzetméter szerintem"


Bocs, de már nem a szocializmusban élünk!!

2022. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt értem. Ettől még felesleges. :D Mi a bánatot csinál egy ember 100+ négyzetméteren? Ezt komolyan kérdezem, mert mi hárman élünk 110 nm-en (plusz egy macska) és így is van egy üres szobánk és egy dolgozószobánk pluszban. Egyedül is eltudnék itt lakni, fenn tudnám tartani, rendben tudnám tartani, nem is kérdés, de mi a fenéért ténferegnék egyedül egy ekkora házban? (És ez még nem is nagy.) :)

Nyilván ha mondjuk válás után marad az ember egyedül, vagy megörökli, akkor valahol érthető a kötődés miatt, de ettől még mindig fenntartom, hogy nem szükséges egy embernek ekkora ingatlan.

2022. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tanulj:

[link]

2022. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Mit kéne ebből tanulni? Nem cáfoltam, hogy léteznek nagy hodályok (ezekre már nem tudok más szót), azt sem, hogy élhetnek ezekben is egyedül. Ettől még fenntartom, hogy SZERINTEM semmi szüksége egy embernek egy személyben ekkora élettérre. De kinek mi.
2022. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
36%

2+

Én azért építettem, mert megtehettem. Nem pár évre terveztem vele, hanem min 10-re vagy többre. Nem láttam értelmét egy 50 m2 családi ház építésének... lakásba nem akartam költözni.

Új építés, tehát a rezsije elenyésző, a szülőiház kb 70 m2, ez 95 m2 és kb harmada a fűtésköltsége. Mivel minden háztartási gép új és jóval energia takarékosabb emiatt a villanyszámlám is kevesebb. Beleférek a keretbe, a szülői háznál 300-350 KWh a áram felhasználás a villany bojler miatt.

2022. dec. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
36%

8-as akkor nem vályogházakat építettek, hanem téglából alpesi utánzat Kádár-kockát, amelyiken az erkély a panorámás baromfiudvarra nézett.


A vályogház, ha jól karbantartják, több évszázadot is kibír, egészséges, télen meleg, nyáron hűvös.


Ma már divatluxus a vályogház építése.

2022. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!