Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mernétek építkezni a helyünkbe...

Mernétek építkezni a helyünkben? Átlag fizetésből élünk, én 600 a feleségem 400 nettót keres havonta. A telek megvan. Kellene kb 20 Mft hitel. Úgy kalkulálunk, hogy 60 MFt-ból megvan a kész ház (100m2) A telket már megvettük, de félünk.

Figyelt kérdés
Szerintetek ez van olyan anyagi helyzet, amire már lehetne építkezni?

2023. ápr. 18. 18:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
En at építőiparban dolgozok. Egy 100m2-es haznak az anyagkoltsege 3.5M. Ha jó minőségű cuccokat használunk.A munkások nem teszi ki az 1M ft-ot. Pest ,vidék egyre megy.
2023. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezhetek?


És tényleg nem provokáció miatt,de miért akartok mindenáron építkezni?

Értem megvan a telek,de...


De nem lenne pragmatikusabb döntés,venni egy jó állapotú házat,akár kádárkockát, és azt a saját igényeitek alapján alakítani,felújítani?

2023. ápr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem tudom, de nekem olcsobbra jött ki az új ,mint egy kockaházat hasonló szintre felújítani.

A felújítás kompromisszumokkal teli, és a rengeteg kókányolas javításaiból áll. Az új ház meg olyan lesz amilyet akarsz, kompromisszumok nélkül.

Aztán, ha feltételezzük van egy 70 milliós kocka, meg van egy 70 milliós új, burkolatok ugyan azok, egymas mellett vannak, szinte mindenki az ujjat venné meg.

2023. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%
13# Ezzel én mondjuk pont nem értek egyet, bár bevallom én elfogult vagyok. :D A kádárkockák jó részének még van egy olyan előnye, hogy lefelé is terjeszkedtek, pincézett, vagyis van plusz tárolóhely, ami nekem az újakból nagyon hiányzik. Mellesleg a kompromisszum max a 4 fal és a tető, de ki mennyire bevállalós. A miénkre a múltkor az új szomszéd kérdezett rá, hogy mi építettük? Jaja... újjá. :D Ha nem egy régebbi, de megújuló környéken lenne, nem feltétlenül ordítana róla, hogy ez biza egy kádárkocka. Ettől függetlenül nyilván mindenki azt csinál, amit szeretne, vagy ami belefér.
2023. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%

13+

felénk 8-10 millió egy telek, 35 alatt nincs szerkezetileg jó állapotú kocka.

ha arányosítom az átlag kockához az új ház területét,

akkor ~ 44 millióra jött ki bútorozva, amiből 4,2 millió volt a konyha, 360000 az étkező garn. 820 az ülőgarnitúra és 1 milla a fürdő, wc, háztartási helység bútorai. 2 millio napelem. -8,8 millió így a ház.

~46 körül megált kulcsrakeszen telkestől!


A 35 milliós kocka 4% illetéke +1% ügyvéd = 36,75!


Eltérés ~ 9 millió, ebből sok minden nem jön ki.

Tető cserepeslemez ~ 3

homlokzat szigetelés 1,5-2,5

nyílaszáró csere 1,5

gépeszet gázkazánnal 3

...


Én felújítani akartam, de az árajanlatok alapján az ujjal jobban jöttem ki. Persze ahol fillérekért van kockaház ott más a matek.

2023. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

15+

a napelem + bútorok mindek esetben kb ugyan azok lettek volna!

2023. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Egy kádár kocka sosem lesz olyan mint egy új. Nem akarunk régit felújítani, most meg már anyagilag sem jössz ki jobban.
2023. ápr. 24. 20:22
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Akkor mi a kérdés? Vágjatok bele.

Az én véleményem csupán annyi, hogy egyszer az új is régi lesz. Összehasonlítgatni meg teljesen felesleges a felújítás kontra építés árakat szerintem. Nem mindegy a hely, hogy a telek megvan-e, vagy meg kell venni, az mennyibe kerül, van-e rajta rendezni, esetleg bontani való, közművesített-e, mik az igények műszaki tartalom tekintetében, kertrendezés szempontjából, stb. Mindkettőre el lehet költeni egy vagyont, meg ki lehet hozni alacsony költségvetéssel is, kinek mi az igénye.

2023. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Árulja el nekem valaki, hogy a 3,5M -os hivatalosan leszamlazott anyagkoltseg és 15-20000ft-is bérek mellett mi a vita tárgya. Ön donto el , hogy mennyit fizet az analszexert. 2.Az ujnal olyan sok a csalás,hogy sose készül el. Mert mindig vannak ilyen amatőrök, akik a kocsmába tanuljak ki a szakmát.
2023. ápr. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
59%
Mintha felújításnál nem lehetne belefutni kóklerekbe...
2023. ápr. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!