Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hangszigetelés, hogy ne...

Hangszigetelés, hogy ne halljanak a szomszédok?

Figyelt kérdés
26 nm2-es földszinti vasbeton panelt kéne már újrafesteni, viszont szeretném, ha tudnék hangfalakat használni élvezhetőbb hangerőn. Ebből következik, hogy festés helyett lehetne a falakat hangszigetelni? Próbáltam utánolvasni, viszont mindenhol a szomszédok elleni hangszigetelésről van szó, aminek elvileg nincs értelme, viszont a zajforrás oldaláról (jelen esetben én) lenen szerintem.

dec. 16. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
a zajforrás felől kell..a savanya parki obiban láttam olyan hangszigetelő szivacsot, mint a tojástálca(persze nagyobb)..ezt elegendő felragasztani a szomszéd felőli falra, és próba. Valószínű ez kevés, mert a födémek is vezetik a rezgést. Ha nem szól a szomszéd, akkor jó, ha szól, akkor tovább kell szigetelni.(csak ezzel a szivaccsal, hungarocell, üveggyapot nem jó, és csavarral sem hatásos)
dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Baromság, mélyekre tömeg kell, meg csatolásmentesítés. Diffúzornak jók lehetnek a piramisok, de visszaverő felületekből és változó méretekben. Elnyelőnek jó lehet a szivacs, de inkább csak magasakra. Egyik se hangszigetelés, csak a helyiség reflexióit tudják korrigálni. Mély hangok szigetelésére egyszerűen nincs triviális vagy olcsó megoldás. És gondolom nyílászárók még mindig kelleni fognak...

Panelban a legtöbb, amit tehetsz a jó ügy érdekében, hogy kicsi mélyeket használsz kicsi szobában úgy elhelyezve, hogy sehol máshol nincs szinte semmi mély. Lehetőleg szomszéddal nem határos szobában, vagy legalább távol a falától. Igazi nagy motyó szétráz mindent, irdatlan szambázás van, érezni is lehet.

dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gipszkarton előtétfal. Ez viszonylag egyszerűen kivitelezhető és jó a hanggátlása. A szivacs nem hangszigetelő, visszhang csökkentésre használják. Az igazi stúdiókban 20 centi betonfal van mögötte.
dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!