Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A légkeringetéses fűtés ki...

A légkeringetéses fűtés ki tudja szívni a szobából az összes levegőt?

Figyelt kérdés

Új házba költöztem ahol a fűtés meleg levegő keringetésével történik a házban (nem tudom mi a pontos neve...). A lényeg az, hogy a rendszer nem kintről szívja a levegőt, hanem a zárt pincéből.

Lehet ebből probléma?

Arra gondolok, hogy esetleg el tud fogyni teljesen az oxigén a pincéből, ha nagyon sokat megy a fűtés?

Valamennyit vissza áramoltat a pincébe is a rendszer, de az nyilván kevesebb mint amennyi kimegy, mert az csak egyetlen szellőző és a házban sok van.

Próbálok lent szellőztetni minden esetre.

Nézzétek el, ha butaságot kérdeztem, nem értek hozzá... De valóban aggódok, hogy esetleg oxigénhiány lesz a pincében



jan. 8. 05:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Kintről szívja a levegőt, csak a gép van a pincében.
jan. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bentről szívja. A pince közepén van a gép és a szívócső vége egy másik (pince) szoba falába megy, a végén rács van. Egészen biztos, hogy bentről szívja sajnos, ha kintről szívná nem írnék ilyen kérdést.
jan. 8. 08:22
 3/17 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam... a túloldalán van a rács, mert ez a cső egyszerűen átmegy egy másik szobába
jan. 8. 08:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Van a pincébe szellőző nyílás?
jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez egy hőszivattyú, ami csak a pince hőjéből von el, és a levegő oxigénjéhez semmi köze. Fent a fűtött házban ugyanúgy kell szellőztetni, mintha padlófűtés lenne (ha a rendszer hőszivattyús).

[Tudni kellene, hogy a lenti levegő feljut-e a lakásba. Valamilyen illat (fahéj, narancs, stb.) pincében való szétpermetezésével meg lehetne nézni, hogy fent megjelenik-e az illat. Hátha mégsincs igazam. De én nem tartom valószínűnek, hogy egy pince levegőjét felfűtve nyomassák a lakott helyiségekbe.]

jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A gép típusát megadhatnád
jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Na hát ennyi infóból mégis hogyan tudjunk neked komoly választ adni?
jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5# Most próbáltam ki, és sajnos feljut az illat.

Nem is vártam mást tekintve, hogy tényleg ez az egyetlen cső van és a házból semmi sehol nem megy ki.


Sajnos ez tényleg ilyen furán van megoldva. Tavasszal tervben van a cső kivezetése, de addig is mennyire veszélyes a pincében tartózkodni?

jan. 8. 15:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Mivel még azt se sikerült kideriteni ez egyáltalán elég nehéz megmondani.
jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Biztosan meg van oldva a friss levegő bejutása, csak nem tudod mit kell nézni.
jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!