Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A légkeringetéses fűtés ki...

A légkeringetéses fűtés ki tudja szívni a szobából az összes levegőt?

Figyelt kérdés

Új házba költöztem ahol a fűtés meleg levegő keringetésével történik a házban (nem tudom mi a pontos neve...). A lényeg az, hogy a rendszer nem kintről szívja a levegőt, hanem a zárt pincéből.

Lehet ebből probléma?

Arra gondolok, hogy esetleg el tud fogyni teljesen az oxigén a pincéből, ha nagyon sokat megy a fűtés?

Valamennyit vissza áramoltat a pincébe is a rendszer, de az nyilván kevesebb mint amennyi kimegy, mert az csak egyetlen szellőző és a házban sok van.

Próbálok lent szellőztetni minden esetre.

Nézzétek el, ha butaságot kérdeztem, nem értek hozzá... De valóban aggódok, hogy esetleg oxigénhiány lesz a pincében



jan. 8. 05:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Tudsz fotót betenni a pincéről?
jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy szívja ki :D Ki ne találj már ilyen baromságot!

De nem tudunk semmit a gépről amiról zagyválsz, úgyhogy pontos infók nélkül nem is tudunk segíteni...

jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Arra gondolok, hogy esetleg el tud fogyni teljesen az oxigén a pincéből, ha nagyon sokat megy a fűtés?"

Ettől ne tarts! #-5-ös voltam. Ha az illat feljut, akkor nem igazán értem milyen elven működik a rendszer. Ez valamilyen tüzelőberendezés? Vagy csak elektromosság hajtja? (Gáz nincs bele vezetve?)

jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Gáz hajtja az biztos. Meleg levegőt áraszt szét a lakásban, minden szobába be van kötve egy szellőző a padlóba. Lehetséges, hogy vizet is melegít, de lehet, hogy azt egy másik gép csinálja. Nem tudom, nem értek. Főleg annak aki márkát kért... Ez egy szoba méretű felszerelés rengeteg szerteágazó csővel, kábellel. Az is lehet, hogy maszek nem gyári.

Amiből következtetek arra, hogy a pincéből szív az az, hogy csak egyetlen olyan cső van, ami nem felmegy a házba, hanem a pincében indul el vízszintesen, de az se jut a pince közepénél tovább... és ez a cső szív, ez egészen biztos. Odakint meg sehol nem látom nyomát annak, hogy bármi is kijönne a házból bárhol, még kémény sincs.

jan. 11. 02:57
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy berakj egy képet, abból csak baj lehet.
jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Odakint meg sehol nem látom nyomát annak, hogy bármi is kijönne a házból bárhol, még kémény sincs."

Kérdező, ha földgázzal működik, akkor mindent visszavontam, amit eddig írtam. De az elképzelhetetlen, hogy a gáz égésterméke bent marad. Még akkor is, ha egy barkácsolmány az egész.

jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%

És mennyi felesleges mondatot spórolunk volna, ha legalább tudnánk miről van szó...

Képek, gép típusa...🤦

jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!