Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ablak utólagos vágása mennyi...

Ablak utólagos vágása mennyi eséllyel lehetséges régi típusú bérháznál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy statikust igényel a dolog.Most csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi,hátha valaki már csináltatott hasonlót.

1800-as évek végén épült budapesti ingatlan legfelső szintje.A gang felé terveznék két vagy 3 nagy ablakot vágatni.Kb 3×120×280.Az összképbe nem rondítana,mert itt a gang csak 1 oldali,3 oldal sima házfal(bonyolult a ház elrendezése,nem részletezném) illetve csak Én járnék el a lakás előtti gangon.

Szerintetek esélyes egy ilyen régi épület esetén? Csak tapasztalatok érdekelnének,hogy egyáltalán esélyes-e,nem azt várom,hogy igent vagy nemet mondjon bárki.

Köszönöm szépen!



márc. 4. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Össze kell hívni a lakógyülést, minden tulajdonos írásbeli hozzájárulása szükséges. Ha jóban vagy a közösképviselővel, akkor könnyebben megy, ő majd egyesével meggyőzi az embereket.
márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írta, közgyűlési napirendek közé felvetetni a kérésed, csatolva a statikai jegyzőkönyvet. Ha megszavazzák és jöhet a bontás-építés. Cserében ajánlj fel valamit (vakolathibák helyreállítása a házban stb.)

Azt, hogy a tulajdoni hányadból 100% kell-e, vagy elegendő-e a többség vagy a minősített többség, azt a közös képviselet majd megmondja. (Tulajdoni hányad változást nem okoz, csak a közös tulajdoni épületszerkezet átépítése van a terítéken.)

Remélem ez is segítség a számodra.

márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ez a lakógyűlés nem hangzik bíztatóan...

márc. 11. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!