Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zártkertekben helyileg nyíregy...

Zártkertekben helyileg nyíregyháza kb 10ből 6 ingatlan szabálytalanul van építve Sokmindenki mondja ezt a 10 éves időintervallumot hogyha 10 év eltelik az építéstől számítva akkor nincs gond nem bonthassák az épületet.?

Figyelt kérdés

Ezt nemigazán értem ha pl eleve engedélyek nélkül építkeznek honnan kellene számolni a 10 évet?

Az utcámban pl most egy 900m2 3% beépíthetőségű telekre húznak egy 75m2 házat egy olyan telekre ami a térképészeten megnézve egy üres terület.

Illetve van egy telkem amit földhivatalba megnéztem és a térképen rajtavan egy ház viszont igazából csak egy régi téglaalap található a telken

Nos ide szeretnék építeni az lenne a kérdésem ha megépítem a házat ugye a térképen mostis ott s ház több mint 10 éve ebből akkor problémám nemlehet?

A telek 750m2 a ház pedig 40m2 lenne de ugye a 3% beépíthetőséget jócskán túlszárnyalja



márc. 10. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a földhivatali térképeken minden ház "csak egy téglalap" vagy hasonló síkidom. Azonban a területe is ott szerepel, hogy hány nm.

A zártkerti építkezéssel nem az a nagy gond, hogy kijönnek-e ellenőrizni vagy sem, mert mindenki tudja hogy a zártkerteket folyamatosan építik be nem is csak apró házakkal. Rokonomék is egy régi, apró nyaralót kezdtek bővíteni hogy lakóház legyen, először fürdőszobával, aztán emelet ráépítéssel, majd megtoldották még szobával is. Egyszer sem kereste miatta senki őket.

A gond ott van, hogy a zártkertekben nincsen utca, nincsen házszám, csak helyrajzi szám van. Ezért nem tudtak sem vizet, sem csatornát bevezettetni, nincs rendes postacímük sem.

márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ismerősök tavaly koppantak nagyot, hogy a 25m² gazdasági épületnek bejegyzett családi házukra az égvilágon semmi támogatást nem tudnak felvenni. Még lakásbiztosításuk sincs, hiszen azt csak lakóházra lehet kötni. Ők maguk is egy közeli cimborához vannak bejelentve, máskülönben nem tudnák a helyi oviba járatni a csemetéket.

Ez annyira puruttya élet!

márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy elnézted a beépíthetőségi százalékot? Esetleg van erről hivatalos papírod?
márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utca házszám és teljes közmü is van még szemétszállítás is

Hitelt valóban nemlehet vennifel rá

márc. 11. 12:17
 15/17 anonim ***** válasza:

Zártkertben nem feltétlen van feltüntetve a tul.lapon, hogy a rajta álló épület mekkora, valamelyiknél csak oda van írva, hogy gazd.épület aztán ennyi. Ez teljesen változó, az enyémen sincs, szomszéd nemrég épített, az övén már szerepel. Újonnan berajzolt épületek pontosan felvannak mérve, annak helye, annak tűpontos mérete (méretarányosan) be van rajzolva a térképre, régen csak kb. rajzolták be és még a méretnél is előfordult, hogy csak kb. rajzolták be. Mégegyszer leírom, zártkertekről beszélgetünk, nem lakóövezetről.

Amelyik telken akár a térképen bevan jegyezve épület, és azon a valóságban nem áll épület, arra visszaépíthető az az épület, azonban az építkezés közben ha van olyan rendes ember, aki feljelent, akkor megbüntetnek. Miután elkészült az épület verhetik a seggüket is a földhöz, arra már mondhatod, hogy felújítás történt csupán. Kívülről lehet szigetelni, nem tartozik bele a beépíthetőségbe sem az utólagos szigetelés. Nyílászárókat lehet cserélni, tető amennyiben annak "kinézetén" nem történik átalakítás, értsd mondjuk sátortetőből nyeregtető, szintén nem engedélyköteles. Állapítsa meg, hogy az nem egy pl. 40-50 éves épület... Lehet próbálkozni de nem fogja tudni bizonyítani, és egyébként sem szerepel egy tulajdonilapon sem, hogy a telken álló építmény mikor épült. Ha megtudod csinálni úgy, hogy közben senki sem jelent fel és hacsak nem vagy Tordai Bence 2, hogy utálatoskodni jársz más kapujába úgy, hogy te sem vagy ártatlan, akkor simán. Az önkormányzatok zöme egyébként sem foglalkozik azzal, mi történik a zártkertekben. Már ebből is látszik, hogy nálatok is 10-ből 6 szabálytalan. Nálunk zártkertekben jó ha az épületek 1/3-a felvan vezetve a térképre és a tul.lapra. A beépíthetőség átlépése az amin igazán izgulhatsz, abba lehet igazán belekötni évekkel később is. Ezt fel kell tudni mérni, hogy helyben lehet-e belőle gondod. Benne van a pakliban, nyilván igen, de ha nem volt ebből ügy még Nyíregyen a zártkertekben, akkor valószínűleg nem is lesz.

Én tudom, hogy nem lehet belőle gondom, mert amint belekötnek a méretébe, összevonatom a mellettem lévő telekkel (mivel az is az enyém) és már nem szólhat na és abban a pillanatban jelentem fel az összes önkormányzati dolgozót és a polgármestert is a túlépített egyszervolt présháza miatt és akkor meglátjuk megérte-e b.szakodni velem.

A hozzáépített résznél egyébként meghagytam a fákat és azok lombkoronáját. Nem látszik műholdképen sem a bővítés. Valaki úgy nyugodt, ha minden lepapírozva, minden rendben, aki ilyen típus, annak nem érdemes kockáztatni, mert jellemzően ők azok, akik megbuknak ha egyszer az életben próbálkoznak valamit elsunnyogni, ez karma.

márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, a 10 év onnantól számít amikor kiderül a hivatalostól eltérés, onnan nézik visszafelé, hogy eltelt-e már annyi.

Elnézést, h félreérthető voltam.

márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nincs rosszakaró, aki feljelentene, akkor maguktól nem fognak ellenőrizni, mindenki tudja, hogy a tulajok nagy százaléka túlépítkezik. Ezt a helyi földhivatal vezetője mondta nekem.
ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!