Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíró motorja szabálytalanul...

Fűnyíró motorja szabálytalanul jár. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Van egy BRM 40 White Edition benzines fűnyíró, és motorja nem úgy jár, ahogy kellene. Egy hozzáértő szerint motorikusan tökéletes, csak gyertyát kellett benne cserélni, az most vadiúj. Így az eddigi kínlódás helyett most pöccre indul, lecseréltem az olajat, benzin is van benne, de a hangja nem az igazi, eléggé gyengén szól, mint ha bármelyik pillanatban le akarna állni. Ma már délelőtt is ilyen volt, aztán 1 alkalommal azért kellett leállítanom, mert túlságosan felpörgött, utána jó volt, most meg már egyre gyengébben szól, mint ha erőltetett járatás lenne, pedig van még benne elég benzin, és fű sem fogja vissza. Mi lehet a gond vele?

2017. aug. 14. 14:20
 1/5 .,,.,,.,, válasza:
Vagy rossz a levegő benzin arány, vagy falsot szív.
2017. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A karbit már nem pucolta ki a hozzáértő ugye?

Uszós vagy membrános a karbija? Ha úszós akkor valószínű a fúvókák eltömődtek.Leveszed alul azt az egy csavart kitekered és lejön az úszóház aztán féktisztítóval kipucolod van egy vagy kettő sárga színű fúvóka azokat kell kitekerni és kifujni.Ha membrános a masina akkor a membránt kell megnézni vagy cserélni de a tisztítás nem árt ott sem.

Én ezeket csinálnám meg.


Nemrég csináltam egy fűkaszát ami erőtlen volt.

Semmi mást nem csináltam vele csak nyomtam zsírt a fejbe és utána megjött az ereje.

2017. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően én is dugulásra tippelek.

De ha még nem próbáltad, akkor ilyen gyengén járó állapotnál próbáld ki ezt a két dolgot:

1. Lelazítod a tanksapkát.

2. Kiveszed a légszűrőt.

Nincs kizárva, hogy ezek valamelyikétől megoldódik.

2017. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"1. Lelazítod a tanksapkát.

2. Kiveszed a légszűrőt. "


Úgy úgy... A legegyszerűbb dolgoktól kell indulni a bonyolultabbak felé.

Én jártam úgy fűnyíróval, hogy rövid üzemelés után mindig leállt. Porlasztót milliószor szétszedtem, mire kiderült hogy a tanksapka szuszogója volt csak eltömődve :-)

2017. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megoldódott! Nagyon koszos volt a légszűrő, kipucoltam, és most már úgy jár, ahogy kell!

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2017. aug. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!