Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mitől foszlik a beton teteje?

Mitől foszlik a beton teteje?

Figyelt kérdés
Kőművesek jöttek hozzánk betonozni hetekkel ezelőtt, és a beton teteje foszlik le. Ahányszor lesöpröm, mindig újabb darab szakad le, amíg már kint vannak a kavicsok belőle és göröngyös az egész. Ugye ez nem normális? Most itt van a kőműves, győzköd, hogy lejtésképzés kell rá, akkor jó lesz, nem baj, hogy ez ilyen. Mi az igazság?
márc. 11. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kispórolták a cementet.

Gyakorlatilag gazdasági totálkár. A javító műgyanta drágább mint újrabetonozni.

márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor le kell bontani és újrabetonozni? Akkor csak elsumákolni akarják a munkájukat, ha rádolgozik, az csak le fog jönni, ugye?
márc. 11. 10:28
 3/19 anonim válasza:
100%
Igen, sajnos becsaptak. Kókányoltak egyet most meg próbál rávenni, hogy teret adj az új kókányolásnak.
márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ezt gondoltam. :( Nem tudom hogy lehet normális szakembert találni, ha az ember nem polihisztor vagy nincs ideje mindenre.
márc. 11. 10:37
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1. rossz a keverési arány. Két módon is ellehet ezt cseszni, tévhittel ellentétben a túl sok cement sem feltétlen "jó", azaz ha túl sok cement kerül bele, akkor felúszik a cement, a cementpép. Túl kevés cement esetén a szilárdság nem megfelelő és az is okoz ilyen jelenséget.

2. régi a cement. 4 hónapnál tovább tárolt cementnél előfordulhat ilyesmi, ha az párás helyiségben volt tárolva, még úgy is, hogy egyébként a cementeszsákokban ma már van egy vékony fóliaréteg is, mert minden ilyen zsák, a cementeszsák is tulajdonképpen nyitott, nyitva van. Ezeket a zsákokat előre, a gyártás során összeragasztják, egy oldalt van csinálva rá egy "száj", ott töltik meg, tehát nem azt történik, hogy megtöltenek egy zsákot, majd utána a zsákot zárják, leragasztják.

3. Túl sok víz került a betonba, persze tök jó, ha híg a beton, könnyen elterül, de a víz felúszik ekkor a tetejére, onnan később nyilván elpárolog, viszont a víz ahogy kvázi "utat" csinál magának apró csatornákon keresztül, úgy szilárdságot ez szintén csökkenti. Ez a leggyakoribb oka az ilyen jelenségnek.

4. nem locsoltad a betont. Bár ez nyilván leginkább akkor jöhet szóba, ha nyáron készült a beton, a mostani időjárásban nem szükséges locsolni, viszont a jelenlegi időjárás mellett okvetlen fagyálló adagolása szükséges, ennek elmulasztása is okozhat problémát.

Nem tom milyen beton ez, hol van, beltér, kültér, mi kerül rá? Ne sepregesd örökösen, egy dolgot meglehet tenni, nálam is előfordult, hogy ilyen lett a beton, felsöpörtem, felporszívóztam, lekentem mélyalapozóval, majd leöntöttem önterülővel (padlopon).

márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha hetekkel ezelőtt volt, akkor még azt sem mondhatom, hogy megégett. Kispórolták a cementet. Vagy kutya gyenge minőségűt kaptak ők is. Sok gyatra cement van mostanság...
márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kinti terasz a beton. Most egy hónapja lett kész, nem locsoltam, azt mondták, hogy nem kell. Tettek bele elvileg fagyállót és le volt fóliázva. Fogalmam sincs, hogy milyen volt a cement vagy hogy keverték.
márc. 11. 11:04
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Javítsák ki! Férjen bele a költségbe, mert ez garanciális probléma. Mapei prosfas majd kültéri aljzatkiegyenlítő. Erre el is költhetik a nekik adott munkadíj egy részét, aztán szevasz.
márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mondom nekik, de már ki lettek fizetve, amikor "elkészült", úgyhogy nem reménykedem benne, hogy egy percet is bele fognak ölni. Pláne hogy már azt nyomják, hogy mi mindent kell még csinálni rajta plusz pénzért természetesen.
márc. 11. 11:40
 10/19 anonim ***** válasza:
Számla?
márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!