Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mitől foszlik a beton teteje?

Mitől foszlik a beton teteje?

Figyelt kérdés
Kőművesek jöttek hozzánk betonozni hetekkel ezelőtt, és a beton teteje foszlik le. Ahányszor lesöpröm, mindig újabb darab szakad le, amíg már kint vannak a kavicsok belőle és göröngyös az egész. Ugye ez nem normális? Most itt van a kőműves, győzköd, hogy lejtésképzés kell rá, akkor jó lesz, nem baj, hogy ez ilyen. Mi az igazság?
márc. 11. 10:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Előre megbeszéltük az árat, és a végén mondták, hogy igen, számla nélkül ennyi. Úgyhogy elengedtem, nem tudtam, hogy ha látszólag normálisan le van betonozva, akkor is lehet használhatlan hulladék. Néztem, hogy mit csinálnak, de szépen bevasalták, szépen rakták le a zsaluköveket a szélére, vastag betonréteget öntöttek. Szemre jónak tűnt, de az arányokat nem figyeltem, meg nem is értek hozzá.
márc. 11. 11:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell értened hozzá. Erre szokták mondani azt, hogy számlával olcsóbb! :)

Mondom, mivel mutattak hajlandóságot a javításra, ez már dicséretes, úgyhogy javítsák ki. Egy a lényeg, jó legyen! Nézd, ha a túlhígítás okán ilyen a beton akkor ez még nem tragédia, alapozás, javítás, akár úgy, ahogy írtam, és erre még akár kerülhet járólap úgy, hogy legközelebb akkor jön fel a helyéről, ha te vagy az unokád már nagyon unja a retro érzést.

Abban is van igazság egyébként, amit előttem írtak, hogy cementből is van olyan hitvány, hogy tragédia. Van valami horvát okádék (NEXE), arra sok panaszt olvastam és jellemzően ott is ez a jelenség, hogy felporzik.

Ha nem mélyek ezek a "lyukak" ahol feljött a beton, akkor egy szilárdságerősítés után lehet akár lapozni, oda maximum egy kicsit több ragasztó kerül, ahol van lyuk. Csak ez növeli a költséget nyilván, nem olcsó cucc a prosfas.

Akkor a jövőre nézve, amennyiben járólap kerül rá... Kültéri (fagyálló) ragasztót kell alkalmazni, szóval nem praktikeres lósz-rt! Lapozni akkor lehet, ha az éjszakai hőmérséklet sem megy 5 fok alá és tavasszal vagy ősszel, nyáron nem lehet olyan helyen, amire rásüt a nap, akkor sem, ha takargatja, akkor sem, ha maga Superman vállalja a munkát. Fuga szintén fagyálló.

márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12 Nagyon köszi! Azt mondta a kőműves, hogy csak azért ilyen a teteje, mert megfagyott, mielőtt ráteszi a lejtést, megcsinálja. Viszont egy kb 6x4 méteres terasz lejtésképzésére+a zsalukövek vakolására 400 ezer forintot mondott, úgyhogy lehet, hogy mégis kitanulok inkább kőművesnek. :D Viszont a fagyálló ragasztó és fugához ragaszkodni fogok mindenképp, bárki csinálja. A lyukak nem mélyek amúgy, el tudom képzelni, hogy tényleg csak a teteje fagyott meg, volt - 8 fok a betonozás után pár nappal.
márc. 11. 13:50
 14/19 anonim ***** válasza:

" tényleg csak a teteje fagyott meg, volt - 8 fok a betonozás után pár nappal..."


Ezzel kellett volna kezdeni a mondókát és két sorban megírták volna mi a probléma.Röhely.

márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezt akkor mondta a kőműves, amikor én ide leírtam, a kérdés kiírásakor nem. Én meg azt hittem, hogy ha van benne fagyálló, akkor a teteje sem kellene, hogy lejöjjön. Ha tudom, hogy így rosszabb lesz, mintha tavasszal csinálják, akkor nem hagyom, hogy februárban megcsinálják... Nekem nem volt sürgős.
márc. 11. 18:47
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

Hát ebbe kevés lett a cement,kérdés még hogy vasat tettek-e bele.

Egyébként ezt fel kellene verni és újra betonozni.

márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Vas van benne, azt láttam, végigrácsozták a teljes felületet. Most akkor az igaz, amit a 14-es ír, hogy igaza lehet a kőművesnek, és csak a teteje fagyott meg, vagy vacak az egész?
márc. 11. 19:36
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Nagy sóhaj: ez volt a te tanulópénzed.

Legközelebb számlát kérsz. Olyankor a mesterek kezében is teljesen máshogy áll a lapát.

márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Itt utólag kérdezte meg. De legközelebb előre mondom, hogy fogok kérni számlát. Ez van, meglesz a tavaszi programom. Szerintem hívok egy másik kőművest, hogy ítélje meg ő kinézetre.
márc. 11. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!