Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésre adnánk a fejünket,...

Építkezésre adnánk a fejünket, még csak a gondolatig jutottunk és számolgatunk... ebben szeretnék segitséget kérni. Mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés

110-120nm-es házról lenne szó plusz a hozzá épülő kb 25-30nmes garázsról.

A telek meg van, az összes közmű pedig a telek előtt.

Ami a szempont:

-tégla falazat

-amerikai konyhás nappali plusz 2 v 3 szoba + 2 fürdő. Esetleg egy háztartási helyiség.

-nem kell tetőtér, alagsori/pincerészen viszont gondolkodunk de nem az egész ház alá, csak kb 30-40nmen. Kb ugy gondolkodva hogy a tárolási feladatán kivül itt lenne a ház gépészete is.

-energiahatékony legyen, nyilván sok mindentől függ de alacsony rezsi. Napelemrendszert mindenképp szeretnék.


Mielőtt egy tervezővel felvenném a kapcsolatot azért szeretnénk tudni mennyibe kerülne mindez...

Tokkal-vonóval.


Én négyzetméterenként 800 ezer-1 m között kalkulálnék, párom szerint inkább 1.5M... én ezt azért túlzónak érzem.


Természetesen a burkolatok, szaniterek meg egyebek nélkül számolva viszont a gépészettel, villanyszereléssel mindennel együtt.


Ha valakinek van mostanában rálátása kérem ossza meg. Köszönöm.



ápr. 2. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
40-50 millio kb.
ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sok függ attól, hogy mennyire értesz hozzá. Egy-egy munkafolyamatot hányszor kell újracsináltatni. Sajnos hozzáértő szakembert még eszetlen áron se fogsz találni. Sajnos nagyon sok idegeskedés, utánajárás, ellenőrzés kell hozzá.

Saját élmény sok évvel ezelőtt: Egy ikerház egyik felében lakunk. Én hetente egyszer-háromszor jártam ki valamilyen ürüggyel (Elvileg kész házat vettünk, de amikor megállapodtunk még csak a falak egy része állt). A szomszéd nem járt ki. A két házfél között a különbség ég és föld. A másik oldalon nincs meleg víz a WC kézmosóban. A burkolatok már feljöttek, összetöredeztek. Az elektromos hálózat nálunk is szégyen, de ott nem is nagyon értelmezhető. A valós árat utólag fogod megtudni.

ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: 40-50? Ha semmi mast nem nézek csak a teherhordó falakhoz a téglát meg az kötőanyagot, az is 6-7M körül van és ez csak az anyag.


#2: Nem értek hozzá. Mindenképpen egy generálkivitelezővel csináltatnánk, én nem akarok meg nem is tudok a kőműves meg az ács után futkosni.

Nekünk nincs ehhez szakértelmünk, mindenki maradjon a kaptafánál. Ezért bíznánk olyanra aki ért hozzá. Elképzelésünk van csak, a végeredmény érdekel meg az hogy ne kókány munka legyen, hanem profi.

ápr. 2. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
~ 480-520000 bruttó ft/m2 fűtéskészen
ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nettó m2-re vetítve, nettó 550-700 ezer között most a reális. Ebben persze csak alap dolgok vannak benne, innen csak felfelé. 800 már jó minőség.


Tervezőként azt javaslom, ha a terep, vagy a telekméret nem indokolja, semmiképp ne pincézzetek, csak elszúrni lehet. Bonyolult csomópont, még jó tervezéssel sem biztos, hogy tökéletes lesz, ellenben drága.

ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Akarsz minöséget is egy független felelös müszakiellenört szerzödtes.
ápr. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4+

Haverom most építkezik és neki 5100000 re jött ki fűtés készen gázkazánnal padlófűtéssel 1 db 3,5 kwos klímával. Ebbe benne van már a terv doksi is!

Tégla ház, ácsolt tetőszerkezet, beton cserép, toktoldós nyílászárók, 15 szigetelés a padlóban, 20 cm a falon, 30 cm a födémben, cpl ajtók. Extra villamos kiállások igény szerint.


En 2022ben építkeztem, akkor 426000 re jött ki jóval magasabb felszereltseggel. Pl 5,6 kw napelem, tarolós kazán, 1 klíma előkeszítés, rejtett tokos alu redőnyök rovarhálóval, szeglemezes tető beton cseréppel, szigetelés 15 padló, 22 fal, 12 lábazat, 30 födém. Cpl ajtók. Ebbe már benne voltakak ez elektromos szerelvények is, es a komlett burkolás segédanyag és munkadíja.


Mindkét ház generálkivitelezős

ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

600.000 Ft/m² +Áfa a reális ár, ez a beugró szint.

Annyira sok a kókler, hogy független műszaki ellenőr nélkül nem szabad manapság egy laikusnak építkezésbe fogni. Milliókat spórolsz egy jó ellenőrrel.

ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
27%
már ott tartunk hogy négyzetméterenkén 1 millió? pfűűűű akkor én a hidat választom köszönöm.. a pénzemből meg inkább kirándulok világot látok amikor csak lehet!
ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom,hogy az említett árak reálisak a mai piaci árakhoz képest.

Egy független műszaki ellenőrt keressetek fel, kokány az van bőven.

Az árak mellett az is fontos, hogy hol szeretnétek lakni, a munkadíj is eltérhet.

Nyílászárokat gyártó és beépítő céget tudok javasolni,ha nem csak gondolatok és elképzelések vannak.

ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!